אחסון אתרים
27 פברואר 2016
27 פברואר 2016,
 0

 

אחד המאבקים הקשים ביותר בתחום האינטרנט מתרחש הרחק מעיני הגולשים, למעשה הוא מתרחש רק בקרב בעלי אתרים, חברות לבניית אתרים, ומקדמי אתרים. מדובר במאבק על רכישת שמות לאתרים, קרי דומיינים.

בקצרה נספר שלכל אתר יש כתובת, דומיין, אותה אנחנו מכירים מעצם זה שאנחנו מקלידים בשביל להיכנס לאתר. כל בעל אתר או חברה לבניית אתרים רוצה שיהיו לה את הדומיינים הטובים ביותר, מה זה אומר דומיין טוב? דומיין קליט, ברור, שמתאים בצורה מוחלטת לאופי של האתר, הדוגמאות הקלאסיות הם דומיינים שמכילים את התחום המקצועי בלי שום תוספות (נניח "פסיכולוג", "חשמלאי" וכדומה) או דומיינים שיש בהם דמיון מסוים לאתרים מוכרים וגדולים ועוד. מן הסתם, כיום אחרי למעלה מעשרים שנה שהאינטרנט קיים, כל הדומיינים הטובים כבר נתפסו ויצאו מהשוק, לכן נשארו בו דומיינים פחות חשובים.

מצד שני, יש אפשרות להשתמש בדומיינים בעברית, שזה תחום יחסית חדש ויש אפשרות גם להשתמש בדומיינים עם סיומות חדשות, כלומר לא רק co.il  או com. במילים אחרות, גבולות השטח של הדומיינים גדל, וכיום יש יותר ויותר דומיניים שניתן להשתמש בהם.

כיצד הסיומות החדשות יכולות לעזור לסטארטאפים?

מי שנהנה לא מעט מהעובדה שיש סיומות חדשות ומגרש חדש לגמרי של דומיינים הן חברות סטארטאפ, חרות חדשות שמבקשות להקים לעצמן אתר אינטרנט. למה הן נהנות מזה? כי הן יכולות למצוא לעצמן שמות יצירתיים וחדשים אשר דרכם הן יכולות למשוך אליהן גולשים.

ככל שעוברות השנים, יש פחות ופחות דומיינים טובים הפנויים עם הסיומת .com או .net, למשל. אבל כיום, ניתן לרשום דומיינים עם מאות סיומות חדשות כמו .business או .photography למשל. אלו רק דוגמאות קטנות מתוך המון אפשרויות אך מדובר בבשורה של ממש עבור חברות סטארטאפ ובכלל, כאשר בחירת שם לעסק הולך בד בבד עם בחירת דומיין – יש לכך משמעות אדירה.

לא רק הדומיין חשוב

מעבר לדומיין, שיש לו משמעות מיתוגית, עסקית ועוד, גם בחירת חברת אחסון מתאימה היא החלטה קריטית שיכולה להשפיע על הצלחת האתר וקידומו. יש לא מעט פרמטרים על פיהם כדאי לבחור חברת אחסון, אבל לא נתעמק בנושא זה במאמר הנוכחי כי נכתב על כך רבות באינטרנט.

כמו כן, חשוב לדעת כי כאשר בוחרים חברת אחסון לא חייבים לקנות חתול בשק. חברת אינטרספייס, למשל, מציעה אחסון אתרים חינמי למשך תקופה של חצי שנה, בה ניתן לנסות את השירות (לאחר תשלום של דמי הקמה סמליים) ולקבל תמיכה מלאה כאחרון הלקוחות – עסקה מצוינת, לא?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *