בחירת פונט לעיצוב לוגו
7 יולי 2016
7 יולי 2016,
 0

מתוך אלפי הפונטים הקיימים, אך תדע איזה פונט מתאים עבור הלוגו של העסק שלך?

הלוגו של העסק הוא אחד הדברים החשובים ביותר שלכם. מסביב ללוגו אתם תבנו את כל התדמית של המוצר. עם עבודה קשה של מיתוג הלוגו יהפוך לדבר מוכר המזוהה עם העסק שלכם ויוצר אצל הלקוחות מערכת של רגשות ותחושות אותן הם מייחסים למותג. הלוגו הוא כלי חשוב בבידול העסקי שלכם ולכן יש לעצב אותו בקפידה. בחירת פונט לעיצוב לוגו היא לא דבר שנעשה אך ורק מתוך תחושת בטן של מה שנראה לכם יותר יפה באותו הרגע. אל תשכחו שטעם הוא דבר אישי ומי שנראה לכם יפה יכול להתפרש אחרת אצל אנשים אחרים. המראה החזותי חשוב מאוד אך מערכת השיקולים שבאה כאן בחשבון היא הרבה יותר מורכבת. בחירת הפונט לעיצוב לוגו היא לא החלטה של מנהלים אלא החלטה של מעצבים העוסקים בנושא. אולי המנהלים בסופו של דבר יבחרו מתוך מספר הצעות שיכינו המעצבים אך בסופו של דבר המעצבים הם אלו אשר צריכים לתת את הטון.

כאשר גוטנברג המציא את מכונת הדפוס המודרנית הוא בכלל לא הרחיק לכת במחשבה על התחושות שיוצרות האותיות. הוא היה טרוד יותר באספקט הטכני של שיפור יכולות הדפוס. אך מאז עברו כמה מאות שנים ובדיוק כפי שהדפוס הלך והתפתח, כך גם הפונטים התפתחו ויותר מזה ההבנה שלנו לגבי התחושות שהגופנים מעוררים התפתחה.

כאשר מעצבים לוגו ובוחרים את הפונט, אין מדובר בסתם באותיות. הן משדרות תחושות מסוימות לכל מי שרואה אותן ויש לנצל זאת ולהשתמש בהן בתבונה. שימוש בפונטים הנכונים משרת את המיתוג של העסק ואילו שימוש לא נכון יכול לפגוע קשות בעסק. אתם צריכים לקחת בחשבון את המסרים השיווקיים שלכם בהתאם לקבל הלקוחות הרלוונטי וכל להתאים את הגופנים ללוגו.

פונטים

אך כאשר בוחרים פונט ללוגו ישנם לקחת שיקולים מרחיקי לכת, מעבר למה שאתם רואים כרגע על מסך המחשב כאשר אתם משחקים ומחליפים פונטים על מנת להתנסות בעיצובים שונים. עליכם לזכור שהפונט שאתם רואים מולכם במחשב יכול להיראות אחרת כאשר מדפיסים אותו על כרטיסי ביקור, לוחות מודעות, מסכי הסמארטפון ועוד. הלוגו יכול להיראות טוב עם פונט מסוים במדיה ספציפית אבל אחרת לגמרי במדיות אחרות. אלו הם בהחלט דברים שצריך לקחת בחשבון. כמו כן אל תשכחו שהלוגו הוא לא רק הגופן אלא גם כולל איורים וצבעים שונים. כאשר מעצבים לוגו לעסק יש לקחת את כל הדברים הללו בחשבון יחדיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *