עורך דין לסטארטאפ
7 יולי 2016
7 יולי 2016,
 0

סטארטאפ הינו סוג של רעיון, בעקבותיו מוקמת מאפס חברה שמטרתה להביא את הרעיון לכדי מימוש. סטארטאפים ניתן להקים בכל תחום, אך עם זאת, הקמת חברת סטארטאפ נפוצה יותר בתחום ההייטק. לעיתים קרובות, לאחר השלמת הרעיון, נמכרת החברה (ועמה המוצר או הרעיון) לחברה מבוססת יותר. הקמת סטארטאפ הינה פעולה סבוכה ולא פשוטה, שצריכה להיות מלווה בייעוץ משפטי מתאים – בשל שלל הפרטים הקטנים אליהם יש לתת את הדעת, כמו גם ניסוח חוזים ומכירת החברה לאחר הקמת המוצר או מימוש הרעיון. הרי לפניכם מספר טיפים טובים לבחירת עורך דין סטארטאפ.

עורך דין מקצועי ומיומן

כמובן שכלל המפתח הראשון עליו יש לתת את הדעת, הוא שעורך הדין אותו נבחר יהיה עורך דין מקצועי ומיומן. עבור סטארטאפים, מומלץ לבחור בעורך דין "משופשף" יותר, בעל ותק רב יותר של שנים בתחום המשפטים מעורך דין צעיר ובלתי מנוסה, שכן מדובר בתחום מורכב למדיי. היות ואין כמו מראה עיניים, טרם שכירת שירותיו של עורך הדין, מומלץ להגיע לפגישה ולהתרשם מהמשרד עצמו ומההתנהלות הכללית של עורך הדין והמשרד. שיחה קצרה עם עורך הדין תוכל, במרבית המקרים, לתת לנו אינדיקציה (גם אם המינימלית ביותר) על מידת נסיונו ומקצועיותו.

הבנה עסקית וניסיון בתחום

עורך דין שהינו בעל רקע עסקי, הבנה עסקית או ניסיון בתחום העסקים יוכל לספק, לרוב, שירותים משפטיים איכותיים יותר. העניין נובע מהעובדה שעורך דין בעל רקע מסוג זה, יבין יותר לעומק את התהליכים העסקיים המתרחשים בעת הקמת סטארטאפ, ויוכל לתת מענה איכותי למגוון רחב יותר של מצבים. עורך דין שאינו מחזיק בהבנה עסקית כלשהי, לרוב יצטרך ללמוד את הפעילות העסקית מאפס, כמו גם את השינויים הדינאמיים שמתרחשים בה. עניין זה עשוי, בפוטנציה, לעכב את הסטארטאפ במקרה הטוב, או ליצור פתח גדול יותר לטעויות במקרה הרע יותר.

סטארטאפ

קריאת חומרים מקצועיים ובדיקת רקורד

מטבע המקצוע, עורכי דין רבים נמצאים ברשומות של משפטים, אותן ניתן למצוא בקלות ברחבי האינטרנט. כמו כן, עורכי דין רבים מפרסמים חומרים מקצועיים כלשהם על בסיס קבוע, או לפחות מספר פעמים במהלך עבודתם כעורכי דין. מומלץ מאוד לקבל את שמו המלא של עורך הדין בו אתם מעוניינים, לחפש ולקרוא חומרים מקצועיים שפרסם, וכמו כן לבדוק את רקורד הפשרות או הנצחונות אליו הגיע בבתי משפט. עניין זה יסייע לנו בשפיכת אור על עורך הדין, פעילותו ומידת המקצועיות שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *