ספירת מלאי
25 יולי 2016
25 יולי 2016,
 0

כל מי שמנהל עסק עם מוצרים שעומדים למכירה מכיר זאת: צריך לעשות ספירת מלאי מידי פעם. הסיבה הראשונה שבגללה יש לבצע ספירת מלאי היא פשוט כדי שתהייה לכם שליטה גדולה יותר על מה שקורה בעסק, כלומר, כמה מוצרים יש לכם מכל דבר? האם יש מוצרים שכדאי להזמין מחדש? האם יש מוצרים שלא הצלחתם למכור ושעדיף לא להזמין יותר? הסיבה השנייה שבגללה צריך לעשות ספירת מלאי היא מס הכנסה שדורש נתונים וכמה שיותר פירוט על מה שאתם עושים, על איך שהעסק שלכם מתנהל ובעיקר על התוכנה לספירות מלאיהכנסות ועל ההוצאות שלכם. לכן ברור שצריך לעשות ספירת מלאי, רק נשאלת השאלה איך נכון לעשות זאת. האם השיטה של העסקת צוות שלם של אנשים שיעברו על כל המוצרים, ירשמו אותם ואז יעבירו הכול למחשב זו באמת השיטה הכי יעילה שיש? זו אולי הייתה שיטה נהדרת לפני שנים, אך היום זה כבר ממש לא המצב, כי כמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם, היום יש לטכנולוגיה להגיד לא מעט בתחום הזה.

כל היתרונות שמהם תיהנו

אם תחליטו גם אתם להתחיל לבצע ספירת מלאי בעזרת תוכנה שמיועדת לכך, תוכלו ליהנות ממספר יתרונות בולטים, כאשר הראשון שבהם הוא מזעור הטעויות. בעוד שכאשר צוות אנושי עובר וסופר את כל המלאי יש הרבה מאוד טעויות, הרי שכאשר מערכת ממוחשבת מבצעת את העבודה אין טעויות בכלל. היתרון השני זו העובדה שתוכלו לחסוך הרבה מאוד זמן, כי כמו שאתם יודעים, תוכנות יכולות לבצע כל פעולה הרבה יותר מהר מצוות שלם של אנשים. אם עדיין חסרות לכם סיבות להשתמש בתוכנה ממוחשבת לביצוע ספירת מלאי, כדאי שתיקחו בחשבון את החיסכון בהוצאות. כלומר, כדי שאנשים יבצעו ספירת מלאי צריך להעסיק לשם כך צוות שלם שיתמודד רק עם המשימה הזאת, מה שאומר שיהיה עליכם לספוג הפסד כלכלי משמעותי. לעומת זאת, אם תעשו ספירת מלאי בעזרת תוכנה ממוחשבת זה יעלה לכם הרבה פחות ולכן זה כדאי.

לבחור את התוכנה המתאימה

בבואכם להחליט עם איזו תוכנה לספירת מלאי תוכלו לעשות שימוש, כדאי יהיה לדעת שיש מספר  רב של אפשרויות. כמו שקורה בתחומים אחרים בחיים, גם בתחום הזה ניתן לראות הבדלים בין האפשרויות הקיימות ולכן חשוב לבדוק איזו תוכנה אתם קונים, מהן הפונקציות שלה והאם היא מתאימה לכל הדרישות הספציפיות של העסק האישי שאתם מנהלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *