גיבוי מרחוק
15 פברואר 2017
15 פברואר 2017,
 0

כולנו מבינים את החשיבות של גיבוי המידע; כל ארגון ואפילו אנשים פרטיים מחזיקים מידע חשוב במחשבים, מידע אשר הם רוצים להגן עליו. זה יכול להיות מאגר הלקוחות של חברה; פרטי החשבונות בבנק או אולי מחשב של משרד אדריכלים עם עשרות תכניות. כל ארגון רוצה להגן על המידע שלו ולכן משתמש בגיבויים. במידה וישנה תקלה כלשהי אשר גורמת לאיבוד המידע, הגיבוי פשוט מציל אתכם. פעם היינו מגבים על דיסקטים, כונן גיבוי מיוחד, תקליטור או אמצעים אחרים. אבל היום, גם בשל כמויות המידע העצומות וגם מתוך הבנה שזוהי אינה השיטה היעילה ביותר עברנו לגיבוי מרחוק (גיבוי בענן). אם כך מהם היתרונות של גיבוי מרחוק? מומחי חברת פתרונות מחשוב לעסקים one1samba עונה:

יתרון 1 – לא תלויים בגורם האנושי

גיבוי חייב להתבצע באופן קבוע ואין כאן מקום לטעויות. מניסיון, הרבה אנשים שוכחים לעשות גיבויים ולעתים לא עושים אותם כפי שצריך. גיבוי בענן ניתן לעשות בצורה אוטומטית אשר מסירה את האחריות מהגורם האנושי, לדוגמה ניתן לסמן קבצים או תיקיות אשר יגובו באופן אוטומטי על בסיס יומי.

יתרון 2 – אין דריסת קבצים

גיבוי בענן הוא לא רק גיבוי מרחוק אלא גם גיבוי מתוחכם. הוא בדרך כלל שומר כמה גרסאות (למשל הגיבוי של יום חמישי, יום רביעי ויום שלישי). נניח ויש לכם קובץ שעבר שינוי ובעצם המידע שבו נמחק, אבל בזמן הגיבוי הקובץ הריק מחק את הקובץ בשרת הגיבוי ונראה שהמידע הלך לאיבוד באופן מוחלט. אך כאשר המערכת שומרת היסטוריית גיבויים אתם יכולים למנוע את זה.

יתרון 3 – גיבוי לתרחישים קיצוניים

מה יקרה במקרה קיצוני כמו למשל שריפה במשרד? אם גיביתם את המידע בתקליטור סביר להניח שהגיבוי ישרף יחדיו עם המקור וכל המשרד. גיבוי מרחוק מאפשר לכם לשמור את המידע במקום פיזי מרוחק אשר מגן עליכם גם מתרחישי קיצון שכאלו.

יתרון 4 – הצפנת מידע

שמירה על המידע היא הרבה יותר מגיבוי המידע. מערכות של גיבוי מרחוק גם מצפינות את המידע באופן אוטומטי, דבר המונע ממי שלא מורשה לגשת למידע העסקי שלכם.

יתרון 5 – גישה מכל מקום

גיבוי מרחוק מתבצע באמצעות רשת האינטרנט ולכן הוא גם מאפשר לכם גישה אל המידע המגובה מכל מקום, אפילו מהטלפון הנייד. זמינות המידע היא דבר חשוב מאוד בימינו וגיבוי מרחוק משרת את המטרה בצורה הטובה ביותר.

יתרון 6 – עלויות

גיבוי מרחוק נעשה באמצעות מודל תשלום חודשי. מי שעוסק בתחום מערכות מידע בוודאי מבין שזוהי האפשרות המשתלמת ביותר. היא חוסכת לכם העסקת אנשי סיסטם והשקעה בשרתי גיבוי מקומיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *