מעצב UI
22 ספטמבר 2017
22 ספטמבר 2017,
 0

החל משנות התשעים וביתר שאת בעשור האחרון, אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי UI, ובהמשך לו, אנחנו שומעים את הביטוי מעצב UI. ישנם לא מעט אנשים שאינם יודעים מה זה וכיצד הוא משפיע על חייהם, ובאופן ממוקד יותר על היכולת שלהם להשתמש במערכות שונות, בין אם מדובר בתוכנות, אפליקציות, אתרים ועוד שורה של מערכות אלקטרוניות ואחרות.

מעצב UI הוא למעשה מעצב ממשק משתמש, אותו ממשק בעזרתו אנחנו יכולים לבצע פעולות בכל כלי במחשב או כלי טכנולוגי. זו יכולה להיות תוכנה או אפליקציה וזו יכולה להיות טלוויזיה חכמה, מיקרוגל, מצלמה דיגיטלית וכל דבר אחר בו יש ממשק מסוים להפעלה.

בעבר, הממשקים היו אנלוגיים ולכן לא היה נדרש שום תהליך של עיצוב עבורכם. עם הזמן הממשקים הפכו דיגיטליים, עם לחצנים או מסך מגע, אפשרויות בחירה מרובות ועוד. לכן אנחנו יכולים לראות שימוש ניכר במעצבי UI, אשר אחראים על בניית מערכות ועיצובם, כך שיתאימו גם למבנה המוצר וגם לחוויית המשתמש במערכת.

במהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות הקפדה רבה על כל הנושא של חווית השימוש. יש לכך מספר הסברים, ראשית, הכרה בעובדה שלקוחות לא מחפשים אך ורק את המוצר הכי משוכלל אלא גם מוצר שיהיה להם נוח ופשוט להשתמש בו, מוצר שהם יוכלו ליהנות ממנו. שנית, הכרה של חברות, שאם הן לא יקפידו על חוויית משתמש, הרי שחברות אחרות כן יקפידו, מה שכמובן יביא לפגיעה קשה ביכולת שלהן למכור את המוצר שלהן לקהל הרחב.

צריך לציין נקודה נוספת, במהלך השנים, בפרט משנות התשעים, אנחנו יכולים לראות התקדמות עצומה בכל הקשור לממשקי משתמש, היכולת של החברות לספק ללקוח חוויית משתמש גדלה, מה שהפך את כל הנושא להרבה יותר נפוץ ומקובל. מאחר והיכולות קיימות והאפשרויות נמצאות על שולחן הפיתוחים, הרי שחברות משתמשות בהן בצורה אפקטיבית לטובת הלקוחות שלהן.

לסיום, מעצב UI הוא אחד המקצועות הפופולאריים ביותר כיום, וללא ספק מדובר במקצוע מאוד מבוקש על ידי חברות גדולות וקטנות בתחומים שונים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *