מכירות באינטרנט
9 נובמבר 2017
9 נובמבר 2017,
 0

אנחנו שומעים רבות על העובדה שהאינטרנט שינה את הדרך בה אנחנו יכולים להרוויח כסף, את הדרך בה אנחנו יכולים בה לעשות עסקים בעזרת אתרי מכירות בישראל. אנחנו קוראים ושומעים מדי יום על חברות גדולות שמרוויחות מיליונים אם לא מיליארדים בזכות האינטרנט או דרך האינטרנט ואנחנו מבינים את גודל ההשפעה של הרשת על הכלכלה ועל עולם העסקים.

אך האמת היא, שיותר מהכל האינטרנט שינה את פני העסקים הקטנים ובפרט את היכולת של יזמים קטנים לעשות עסקים. בשביל להמחיש את זה, ניקח את הדוגמא הקלאסית של מעצבת תכשיטים שמתגוררת בכפר קטן במדינה מסוימת, בעבר לפני עידן האינטרנט היכולת שלה לעשות עסקים היתה מינימאלית אם בכלל. במקרה הטוב, היא היתה יכולה להקים חנות בכפר ולקוות שיבואו אליה לקוחות מהכפר ומהסביבה, במקרה הפחות טוב, וזה מה שבדרך כלל היה, היא היתה צריכה לכתת את רגליה בין שווקים וירידים בשביל למכור את העיצובים שלה.

כיום בעידן האינטרנט, כל מה שהיא צריכה זה לפתוח אתר עם חנות וירטואלית. זה לא חייב להיות אתר בתשלום וזה לא חייב להיות אתר מושקע אך כן חשוב שיהיה באתר חנות אליו יכולים הגולשים להיכנס ולקנות את המוצרים שלה. כך היא למעשה יכולה להיחשף לכל העולם ובעלות יחסית נמוכה. המשאבים היחידי שהיא צריכה להשקיע זה בהקמת חנות וירטואלית, בעדכון שלה לעיתים תכופות וכן בקידומה ברשת.

על מנת שאותה מעצבת, כמו יזמים קטנים אחרים יוכלו ליהנות מהחנות שברשותם ולמכור את המוצרים שלהם, כל מה שהם צריכים לעשות, בעיקרון, זה להבין מי קהל היעד שלהם, מה הם רוצים למכור וכיצד.

אחרי שהם יאפיינו את החנות בצורה נכונה, ויבנו אותה בעזרת פלטפורמה פשוטה, כל מה שיישאר לעשות זה לקדם אותה במנועי חיפוש ורשתות חברתיות. ישנם מספיק כלים פשוטים וזולים בשביל לבצע זאת. זה אומנם דורש זמן וסבלנות, אך כשמסתכלים על האלטרנטיבות האחרות, אלה שקיימות ואלה שאפשריות רק עבור מי שיש לו הון כספי, אין ספק שההשקעה הרבה יותר משתלמת ונכונה כך ולכן שווה לממש אותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *