מדריך להקמת חנות מקוונת
17 נובמבר 2020
17 נובמבר 2020,
 0

מתכננים להקים חנות מקוונת? ובכן, בעידן דיגיטלי כמו שלנו, זה רק עניין של זמן עד שמרבית החנויות הפיזיות יעברו למכירות גם באמצעות האונליין. מה חשוב לקחת בחשבון כשמקימים חנות באינטרנט? ריכזנו בעבורכם מידע בנושא.

בחירת הפלטפורמה

הדבר הראשון שתצטרכו להחליט הוא היכן להקים את החנות המקוונת שלכם, בין האפשרויות, תוכלו להקים את החנות בפלטפורמה ייעודית או להקים את האתר באופן עצמאי. אם תחליטו להקים חנות מקוונת באופן עצמאי, תצטרכו לרכוש דומיין ולברר על שירותים מקצועיים בתחום אחסון אתרים, שברוב המקרים זה עדיף. כך או כך, בחרו בפלטפורמה ידידותית וכזו שתאפשר לכם לבצע SEO באופן האופטימלי ביותר (למשל, וורדפרס).

אפיון האתר ותכנון נכון של התוכן

לא משנה באיזו פלטפורמה תבחרו להקים את החנות המקוונת שלכם – חשוב לבצע אפיון נכון ומושכל, בין היתר כדי לספק לגולשים חוויית משתמש טובה. גם אם החלטתם להקים את האתר לבד, כדאי להיעזר באיש מקצוע, ולו כדי לבנות אתר מקצועי ואיכותי.

אפשרויות סליקה

חנות מקוונת צריכה לספק לגולשים אפשרויות תשלום שונות, והחשוב ביותר – אופציה לסליקת כרטיסי אשראי (כמובן שתוכלו לבקש העברות לחשבון הבנק או תשלום באמצעות ביט, אך אין תחליף לחברת סליקת אשראי טובה, אמינה ואיכותית). שימו לב שאתם מאפשרים לגולשים לשלם גם באמצעות פייפאל.

אגב, יש גם חנות פיזית? אם כן, הקפידו לחבר בין המערכות, ולו כדי שלא תצטרכו לעבוד מול שתי מערכות בו זמנית. כך או כך, זה נושא שכדאי לקחת בחשבון.

אבטחה, אבטחה, ושוב פעם – אבטחה!

כשבונים חנות מקוונת, וגולשים מזינים את פרטי האשראי שלהם לתוך המערכת – חשוב לספק אבטחה גבוהה, על מנת שפרטי הכרטיסים לא ייגנבו על ידי האקרים. תעודת אבטחה (SSL) היא חיונית והיא מהווה חלק בלתי נפרד מהקמת חנות מקוונת. נציין ונדגיש שתעודת SSL היא דבר בסיסי, וכדאי לשפר את האבטחה באתר, כמו גם לדאוג לגיבוי נכון. את השירות תוכלו לקבל בין היתר גם דרך חברת אחסון האתרים שבחרתם (כדאי לברר זאת מולם מבעוד מועד).

תיאור מוצרים ותמונות מעודכנות ואיכותיות

חשוב לספק לגולשים תמונות איכותיות של המוצרים שהם עתידים לרכוש מכמה זויות, ולספק להם את מלוא המידע לגבי המוצר.

בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *