כיצד הסיומות החדשות יכולות לעזור לסטארטאפים?

אחסון אתרים

 

אחד המאבקים הקשים ביותר בתחום האינטרנט מתרחש הרחק מעיני הגולשים, למעשה הוא מתרחש רק בקרב בעלי אתרים, חברות לבניית אתרים, ומקדמי אתרים. מדובר במאבק על רכישת שמות לאתרים, קרי דומיינים.

בקצרה נספר שלכל אתר יש כתובת, דומיין, אותה אנחנו מכירים מעצם זה שאנחנו מקלידים בשביל להיכנס לאתר. כל בעל אתר או חברה לבניית אתרים רוצה שיהיו לה את הדומיינים הטובים ביותר, מה זה אומר דומיין טוב? דומיין קליט, ברור, שמתאים בצורה מוחלטת לאופי של האתר, הדוגמאות הקלאסיות הם דומיינים שמכילים את התחום המקצועי בלי שום תוספות (נניח "פסיכולוג", "חשמלאי" וכדומה) או דומיינים שיש בהם דמיון מסוים לאתרים מוכרים וגדולים ועוד. מן הסתם, כיום אחרי למעלה מעשרים שנה שהאינטרנט קיים, כל הדומיינים הטובים כבר נתפסו ויצאו מהשוק, לכן נשארו בו דומיינים פחות חשובים.

מצד שני, יש אפשרות להשתמש בדומיינים בעברית, שזה תחום יחסית חדש ויש אפשרות גם להשתמש בדומיינים עם סיומות חדשות, כלומר לא רק co.il  או com. במילים אחרות, גבולות השטח של הדומיינים גדל, וכיום יש יותר ויותר דומיניים שניתן להשתמש בהם.

כיצד הסיומות החדשות יכולות לעזור לסטארטאפים?

מי שנהנה לא מעט מהעובדה שיש סיומות חדשות ומגרש חדש לגמרי של דומיינים הן חברות סטארטאפ, חרות חדשות שמבקשות להקים לעצמן אתר אינטרנט. למה הן נהנות מזה? כי הן יכולות למצוא לעצמן שמות יצירתיים וחדשים אשר דרכם הן יכולות למשוך אליהן גולשים.

ככל שעוברות השנים, יש פחות ופחות דומיינים טובים הפנויים עם הסיומת .com או .net, למשל. אבל כיום, ניתן לרשום דומיינים עם מאות סיומות חדשות כמו .business או .photography למשל. אלו רק דוגמאות קטנות מתוך המון אפשרויות אך מדובר בבשורה של ממש עבור חברות סטארטאפ ובכלל, כאשר בחירת שם לעסק הולך בד בבד עם בחירת דומיין – יש לכך משמעות אדירה.

לא רק הדומיין חשוב

מעבר לדומיין, שיש לו משמעות מיתוגית, עסקית ועוד, גם בחירת חברת אחסון מתאימה היא החלטה קריטית שיכולה להשפיע על הצלחת האתר וקידומו. יש לא מעט פרמטרים על פיהם כדאי לבחור חברת אחסון, אבל לא נתעמק בנושא זה במאמר הנוכחי כי נכתב על כך רבות באינטרנט.

כמו כן, חשוב לדעת כי כאשר בוחרים חברת אחסון לא חייבים לקנות חתול בשק. חברת אינטרספייס, למשל, מציעה אחסון אתרים חינמי למשך תקופה של חצי שנה, בה ניתן לנסות את השירות (לאחר תשלום של דמי הקמה סמליים) ולקבל תמיכה מלאה כאחרון הלקוחות – עסקה מצוינת, לא?

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב ובניית אתרים לחברות
כל חברה שלוקחת את עצמה ברצינות חייבת לשקול שימוש בשירותיה של חברה העוסקת בבניית אתרים, וזאת למען...
קרא עוד »
נוב 29, 2016
תובנות מרכזיות על מוצרי היגיינה לעסקים ומוסדות
שמירה על סטנדרטים גבוהים של היגיינה היא קריטית לכל עסק או מוסד. זה לא רק מבטיח עמידה בתקנות הבריאות...
קרא עוד »
מאי 24, 2024
אתר לעסק לא חייב להיות יקר
פעם היה נהוג לחשוב, שהקמת אתר אינטרנט זה עסק יקר. שכן לשם כך, היה צריך לשכור אנשי מקצוע, היה צריך להקים...
קרא עוד »
ספט 09, 2021