סדנאות פיתוח למנהלים

סדנאות פיתוח למנהלים

כמה פעמים עמדתם מול העובדים שלכם והרגשתם שאתם לא מצליחים להפיק מהם את המיטב, שאתם אומרים להם מה לעשות, הם עובדים טובים והם באמת רוצים להצליח, אך משהו לא מצליח להתחבר שם, כמה פעמים הרגשתם כאילו אתם קרובים מאוד "לאבד את חדר ההלבשה" כמו שקוראים לזה בעולם הספורט?

זו הסיבה שמקומות עבודה רבים נוהגים לארגן סדנאות פיתוח למנהלים. מדובר על מושג יחסית חדש בעולם העבודה, הוא התחיל להופיע בשנות החמישים-שישים, כחלק מהתפיסה שמנהל צריך להיות איש מקצוע ולא מדובר אך ורק בתכונות אופי מולדות. מאחר והאקדמיה לא תמיד מכשירה עובדים בשביל להיות מנהלים הרי שנוצרו סדנאות ישירות בהן עובדים עם מנהלים עם יצירת כלים שעוזרים להם להיות מנהלים טובים יותר, כלים שעוזרים להם לעבוד בצורה יעילה וחכמה יותר עם העובדים שלהם, לנהל אותם ופרויקטים שבאמתחתם בצורה נכונה ובאופן כללי להעניק למנהלים סדרה של כלי עבודה שהם יכולים להפיק מהם תועלת רבה בזמן העבודה.

כיצד בנויות סדנאות פיתוח למנהלים

הסדנאות בנויות על מספר רבדים. להבדיל מלימודים אקדמיים, הן פחות בנויות על תפיסות תיאורטיות ויותר על תפיסות מעשיות, במהלך הסדנה לומדים על ארגז כלים שיכולים לשרת את המנהלים מול העובדים, לומדים כיצד להתנהל עם אותו ארגז כלים, זאת באמצעות הצגת סיטואציות שונות שיכולות להופיע במהלך העבודה. מידע נוסף על סדנאות פיתוח למנהלים תמצאו באתר דואליה.

מלבד סט כלים להתמודדות עם העובדים, מקבלים המנהלים בסדנאות פיתוח גם סט כלים כיצד להתמודד עם פרויקטים שונים, מצבים בהם יש צורך להציב מטרות ויעדים, כיצד יוצרים תעדוף בעבודה, וכן כיצד לנהל עבודה בלחץ, תקציבים בצורה נכונה ועוד.

במהלך הסדנאות יציגו המנהלים סיטואציות אמיתיות שהתרחשו להם בעבודה והקבוצה תעזור להם לפתור אותם, כמו כן הם יצטרכו להציג סיטואציות שונות על מנת שכל הקבוצה תצטרך להתמודד איתן. חשוב מאוד לקחת חלק פעיל בסדנה על מנת שיהיה ניתן להפיק ממנה את המיטב.

סדנאות פיתוח למנהלים – למי זה טוב?

כמו שאמרנו, בדרך כלל סדנאות מסוג זה מיועדות למנהלים שכבר מכהנים בתפקיד, אך הם זקוקים לסט כלים שיעזור להם להתמקצע עוד יותר ולהתפתח כמנהלים. בדרך כלל מדובר על מנהלים צעירים שאין להם הרבה ניסיון בתחום והסדנה מעניקה להם את הכלים שהם צריכים בשביל להצליח.

חשוב להבהיר, סדנאות פיתוח למנהלים מועברות בצורות שונות, מותאמות על פי הצורך של המקום ועל פי הצורך של כמות וסוג המנהלים שעובדים במקום.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזה פתרונות למים חמים יש עבור שומרי שבת?
לאורך ההיסטוריה פתרונות מים חמים לשומרי שבת לא היו בהישג יד. אנשים רבים לא יכלו להשתמש במים חמים...
קרא עוד »
יונ 29, 2022
כך אתם באמת מגנים על מערך המחשוב שלכם
אין ספק כי אנו חיים היום בעולם דיגיטלי, עולם המבוסס על כמויות עצומות של דאטה שיש לשמור עליה מפני...
קרא עוד »
יול 22, 2020
מה עושים אם אתם צריכים עזרה בכתיבת סמינריון
כתיבת סמינריון היא משימה מאתגרת. זה דורש מהכותב ליצור עבודה מרתקת ואינפורמטיבית, מבוססת ורהוטה. ישנן...
קרא עוד »
יול 10, 2022