איזה סוג של עסק מתאים לך לקנות

איזה סוג של עסק מתאים לך לקנות

יזמים רבים בארץ מעוניינים לרכוש עסקים בתחומים שונים אך אינם יודעים איזה עסק יכול להתאים לאורח החיים שלהם. התאמה במקרה זה חשובה במיוחד, וזאת כדי שהיזם יוכל להתאים את סוג העסק שלו לסגנון החיים שלו ובד ובד יוכל להיות מעורב במה שקורה בעסק בצורה טובה ואפקטיבית. אז איזה סוג של עסק מתאים לך לקנות? ואיזה יזם אתה? הכנו לכם רשימה של יזמם שונים והעסקים המתאימים להם כמו כפפה ליד.

היזם המתון

היזם המתון אוהב שהעסקים שלו נמצאים תחת השליטה שלו, ולכן קל לו להבין מה קורה בעסק ומה צפוי בעתיד של העסק. היזם המתון מחפש עסק מצליח שעובד בשעות היום, והוא רוצה לנהל את העסק, אך בו בזמן להאציל בו סמכויות. עסקים המתאימים ליזם המתון הינם: מכולות, מוסכים, בתי קפה, עסקי גננות,  וכל עסק שאינו כרוך בהוצאות גדולות מידי וסיכונים רבים.

היזם המשקיען

יזם מסוג זה מחפש להיות כל הזמן מעורב בעסק ובהצלחתו. יזם משקיען ירצה להיות בקשר עם העובדים ועם המנהלים, להגיע לעסק ולתבוע בו את טביעת ידו הייחודית, לרכוש לעסק את הציוד הטוב ביותר, ולהכיר את הלקוחות שלו מקרוב. עסקים המתאימים ליזם זה: חנויות בגדים ומוצרי נוי, בתי קפה, משרדי פרסום, מסעדות, סטודיו לאומנות, סטודיו לעיצוב בגדים וכל עסק בו ישנו פן יצירתי שמחייב סיעור מוחות והשקעה.

היזם ההיפראקטיבי

יזמים אלה מגיעים אל כל עסק שהם רוצים לקנות עם ניצוץ בעיניים וסכין בין השיניים. היזמים מעוניינים בעסקים תוססים, והם רוצים להיות מעורבים בניהול שלהם 24 שעות ביממה. יזם זה, ירצה לפתח את העסק בכל רגע ולהשקיע בו את המרב. בנוסף, הוא לא ינוח בבית בזמן שאנשים אחרים עובדים בעסק. עסקים המתאימים ליזם מסוג זה: בר ומועדון לילה, מסעדות, קניון, בית קולנוע, אולם מכירה של רכבים, רשת בגדים וכל עסק שפועל שעות רבות וקשור למכירות וקשרים עם אנשים.

היזם הפסיבי

יזם זה הוא איש של חופש שנותן מקום לעובדים ולמנהלים שעובדים בעסק שהוא רכש. יזם מסוג זה אינו נמצא באזור והוא מעביר את רוב זמנו בחו"ל או בעיסוקים אחרים. היזם הפסיבי מעדיף פעמים רבות לרכוש את העסק אך להשאיר את בעל העסק המקורי בתמונה, והוא נותן לבעל העסק יד חופשית בניהול השוטף של העסק, וזאת כי הוא מאמין בטוב ליבו של האדם. עסקים המתאימים ליזם זה: חנויות, בתי קפה, מכולות, חנויות טבע, מכון כושר, וכל מה שלא דורש שינויים דרסטיים או התערבות חיצונית.

אז איזה יזם אתה?

אם את/ה מזדהה עם אחד מהיזמים, נסה לבדוק מהו העסק המתאים לך יותר, עשה את הבדיקות המתאימות לפני רכישת העסק, וחשוב מכל – נהל אותו ברוגע ובהצלחה.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קניית עוקבים באינסטגרם – איך זה עובד
המטרה שלנו בתור בעלי עסק או בעלי מקצוע, היא לחשוף את העסק שלנו כמה שיותר במטרה למשוך לקוחות חדשים...
קרא עוד »
יונ 01, 2020
מערכת להצעות מחיר – כל מה שצריך לדעת
האם שמעתם אי פעם על מערכת להצעות מחיר? ובכן, נגלה לכם שזוהי מערכת המיועדת להצעות מחיר, וניתן לעשות זאת...
קרא עוד »
אוק 12, 2021
יתרונות של מדפסת לייזר אלחוטית
מדפסות הלייזר האלחוטיות טומנות בחובן לא מעט יתרונות שעליכם לקחת בחשבון אם אתם רוצים לקנות את המדפסת...
קרא עוד »
יול 13, 2016