מערכת SAP

למה צריך כיום מערכות  Big Data?

העולם של היום מוצף במידע בכמויות בלתי נתפסות; ממש עכשיו בשעה שאתם קוראים מאמר זה מצטבר עוד ועוד מידע דיגיטלי. אלו יכולים להיות פרסומים באתרי אינטרנט ובלוגים, פעילות ברשתות החברתיות, סרטי ווידאו, מזג אוויר, ביצועי מניות ולא חסרות עוד דוגמאות. במקרים רבים המידע הוא בעל חשיבות עסקית, בהנחה שיש לכם מערכת שמסוגלת להתמודד איתו. ומדוע בחרתי במילה ״להתמודד״?

מאגרי מידע של עסק מסודרים לפי פורמט קבוע; כלומר ישנה מערכת עם שדות למילוי והכל עובד בצורה מאורגנת ומסודרת. המערכות יודעות בקלות לקלוט מידע חדש, לשמור אותו, לגבות אותו ולבצע ניתוחים ושאילתות על מידע זה ובכל לתת ערך מוסף לפעילות העסקית שלכם. אבל המונח big date מתייחס למידע במשמעות הרחבה ביותר. המונח מתייחס לכמויות גדולות של נתונים מבוזרים המגיעים ממקורות שונים ואינם מסודרים בפורמט הידוע של מערכות המידע הארגוניות. בהחלט לעסקים יש עניין רב במידע זה אך הוא יוצר אתגר גדול עבור מי שעוסק בטכנולוגיות מידע. מכיוון שהמידע מפוזר ולא מאורגן, בעל איכויות שונות ומגיע ממקורות שונים, ישנו קושי גדול לעבד את המידע ולהפיק ממנו תועלת. מי שרוצה להפיק תועלת ממידע זה חייב לעשות שימוש במערכות בינה עסקית מתקדמות אשר יודעות איך להתמודד עם Big Data.

החשיבות של Big Data creativity-819371__340[1]

לא כמות המידע היא מה שחשוב כאן אלא מה שעושים עם המידע. המידע לכשעצמו חסר ערך אם אין לכם יכולות לנתח ולהסיק מסקנות על סמך המידע. מי שכאן מצליח להתמודד עם המידע יכול להפיק תועלת רבה, כמו למשל:

  • חישוב סיכונים במהירות
  • זיהוי דפוסי הונאה שיכולים להשפיע אל הארגון
  • יצירת קופונים ומבצעי קידום מכירות אישיים על סמך התנהגות הלקוח.
  • הבנה של סיבות לכישלון בזמן אמת

לדוגמה חברות כרטיסי האשראי משתמשות במערכות ממוחשבות על מנת לזהות תנועות חשודות של שימוש בכרטיסי אשראי. במקרים רבים בתור אמצעי זהירות עסקאות אינן מאושרות מכיוון שהמערכות חוששות שמדובר במתחזה. עבודה עם מערכות big data מאפשרת לחברות האשראי לזהות את דפוסי ההונאה בצורה טובה יותר ולהפחית מקרי שווא של דחיית עסקאות. למשל אם לקוח טס למדינה אחרת וניסה לבצע עסקה בכרטיס אשראי, מערכות שכאלו יכולות לזהות על פי הרשתות החברתיות שהלקוח בחו״ל ולא לחשוד שמדובר בפעילות חריגה.

מערכות שכאלו תורמות לפעילות העסקית של ארגונים רבים מתחומים שונים. לכל ארגון יש את הצרכים שלו והמידע פשוט נמצא באינטרנט בכמויות, כל מה שצריך הוא את המערכת שתדע למצוא אותו, לנתח אותו ולענות על שאילתות אשר יכולות להפיק ערך מהמידע. ממשלות וארגונים ביטחוניים, דרך סוחרי מניות ובנקים ועד מטרולוגיה וספורט. אפשרויות השימוש במידע הן בלתי מוגבלות כאשר ישנה מערכת היודעת להפיק את הערך הדרוש מהמידע.


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/maorcomp.co.il/public_html/wp-includes/link-template.php on line 2611

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *