הנגשת אתר אינטרנט לבעלי מוגבלויות

הנגשת אתר אינטרנט

כמעט כל אחד מאיתנו נתקל במונחים ומושגים שמתייחסים להנגשת מבנים, פרטיים וציבוריים, עבור בעלי מוגבלויות. כל אחד מאיתנו ראה בוודאי לא פעם מצבים בהם מבנים לא הונגשו עבור בעלי מוגבלויות והם נאלצו להתמודד עם הקשיים שבכניסה למבנים אלה, ובתוצאה של קשיים אלו.

בשנים האחרונות אנחנו מגלים תחום חדשה של הנגשה, הנגשה בעולם האינטרנט. בשנת 2013 יישרה מדינת ישראל קו עם מדינות העולם וחוקקה חוק שמחייב אתרים בסדרי גודל מסוימים להנגיש את עצמם לציבור הרחב ובפרט לציבור בעלי מוגבלויות. לכאורה זה נשמע מוזר, הרי לא מדובר על מבנה פיזי שצריך להנגיש אותו אלא מדובר באתר אינטרנט שהכניסה אליו מותרת לחינם, ללא צורך בתנאים מסוימים.

אך מי שמבקר באתרי אינטרנט מסוימים, יכול לראות שיש אלמנטים מסוימים אשר יכולים למנוע מבעלי מוגבלויות ליהנות ממה שיש לאתר להציע. למשל, פונטים קטנים מדי בטקסט, חוסר כיתוביות בתמונות, תפריטים לא ברורים להפניות באתר, חיפוש לא נכון ועוד. מדובר על אלמנטים אשר מצד אחד מקשים על אנשים עם מוגבלויות בראייה, שמיעה וכן כתיבה להשתמש באתר, אך גם על אנשים מבוגרים למשל, כאלה שאינם מתמחים בעבודות עם אתרי אינטרנט, ולכן הם עלולים להתקשות מאוד בשימוש בהם.

צריך לומר, הנגשת אתר אינטרנט לבעלי מוגבלויות הוא לא עניין אך ורק לקידום האתר בגוגל או עליית הטראפיק של האתר, מדובר על משהו הרבה יותר רחב, הרבה יותר משמעותי. האינטרנט אמור לשמש זירה פתוחה, דמוקרטית, הבמה הציבורית הגדולה ביותר שכל אחד יכול לעשות בה שימוש. בדיוק כמו מתקנים ומבני ציבור אשר אמורים להיות מונגשים לבעלי מוגבלויות. אם אנחנו מונעים מהם את היכולת הזאת, אנחנו מונעים מהם לא רק את אופציית השימוש באתרים אלא מעבר לכך, אנחנו מונעים את החשיפה למידע, את היכולת לצבור ידע בתחומים שונים, יכולת לתקשר עם אנשים ולבצע פעולות בסיסיות שכיום, במקרים רבים, אי אפשר לבצע אותם אלא באינטרנט.

לכן הנושא תופס משמעות רבה וזו הסיבה שממשלות רבות נוטלות חלק בתהליך הזה ודואגות שהוא יתבצע.

לעוד מידע על הנגשת אתר אינטרנט לבעלי מוגבלויות, לחצו כאן…

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עולם כתיבת תוכן
כתיבת תוכן טוב ורלוונטי בעל מסר קצר ומדוייק יכול לגרום לכל מבקר להפוך ללקוח. אתר שמציע לגולשים מוצרים...
קרא עוד »
ספט 04, 2016
איזה סוגי עסק צריכים CRM?
CRM היא תוכנה המסייעת לעסקים לנהל את התהליכים העסקיים שלהם. זה נמצא בשימוש על ידי חברות כדי לעקוב ולנתח...
קרא עוד »
נוב 29, 2022
מהפכת ה-eSIM: סיבות חיוניות לבצע את המעבר
בתור סמכות ידועה בתחום הטלקומוניקציה, אני מזמין אותך לחקור את השינוי העמוק שטכנולוגיית ה-eSIM הביאה...
קרא עוד »
ינו 13, 2024