כמה יצירתיות דרושה לתחום העיצוב?

תחום העיצוב הוא תחום רחב ויש בו הרבה תתי תחומים. יש היום מעצבים בתחום רבים כגון: מעצב חוץ, מעצב פנים, מעצב גראפי או מעצב גנים, אופנה ועוד. כל תחום הוא עולם בפני עצמו ומומלץ ללמוד אותו במוסד הראוי שמתמחה בנושא הספציפי.

הדיסציפלינות שיש בתוכנית הלימודית מסייעות לפתח ולהעיר את החוש האומנותי ואת אפשרויות העיצוב והיצירתיות אצל כל סטודנט. וכשיסיימו הם יהיו מספיק מוכשרים לעסוק בעיצוב מעניין שהוא פונקציונאלי לשוק וידידותי לסביבה ולאדם. ללא יצירתיות וראייה מחוץ לקופסא יהיה קשה לעסוק בתחום. לכן רק אם אתן רואים את עצמכם כאלה כדאי שתפנו ללימודי עיצוב.

תוכנית לימודים

בתוכניות בלימודי עיצוב נוגעים בתחומים שקשורים ליסודות העיצוב לדו ותלת ממד, רישום ופיסול תוך כדי עבודה מעשית והתנסות, שימוש במבחר חומרי גלם, תוכנות מחשב וגזרה. במהלך הלימודים לומדים את לימודי המבואות – כלי עיצוב אומנות, צילומי סטילס ועריכה, ובשלב האחרון של הלימודים הם בוחרים את התחום בו הם רוצים להתמחות : לימודי עיצוב גרפי, עיצוב מוצר, תעשייתי, תלבושות, מולטימדיה, פנים, אופנה ועוד. בכל מסלול בעיצוב צריך לבחור במה מעוניינים להתמחות, כשבכל תחום דרושה יצירתיות, מקוריות ומחשבה חדשנית.

אז מה לומדים?

המגוון של ההתמחויות בעיצוב הוא רב ולכן כל תחום חושף את הסטודנט לנושאים הספציפיים שמתאימים לתחום בו הוא מתמחה, כמו : בניית מודלים, תהליכי גימור וייצור, שרטוט, שיווק ניהול וארגון, עיצוב אריזות, עיצוב תערוכה, הנדסת אנוש ועוד. במסלול של לימודי עיצוב אופנה הדגש הוא על נושאים אחרים כמו: תפירה, איורי אופנה, פיתוח בדים, רישום של מודלים, ציור טכני ועוד. ואילו סטודנטים שהם יותר בתחום לימודי עיצוב גרפי יתמקדו בשוק הפרסום, ההוצאה לאור והעיצוב הכללי.

כל אפשרויות התעסוקה

חושב לדעת ולזכור שהיום מעצבים בשוק הם בעלי פוטנציאל השתכרות גבוהה. יש ביקוש גדול לתחומי העיצוב כי הוא תחום שמסייע בכל כך הרבה תחומים והדרישה לאסתטיקה, נראות וחזות מאוד פופולרי בעידן הנוכחי. המשכורות משתוות למשכורות של רופאים ואנשי הייטק. ניתן להשתלב בעבודות כמעצבי פנים, מעצבים גראפיים, מעצבי גנים ונוי, מעצבי אופנה בחברות פרטיות ועוד מגוון של מקצועות מבוקשים. כל מעצב והתחום שיבחר, כשבעצם מה שמשותף לכל הסטודנטים היא לפני הכול התשוקה והמשיכה הגדולה לתחום ולעולם הזה, ראייה תלת ממדית של הולם עם הרבה מקוריות ותעוזה תוכלו  לבנות לעצמכם קריירה מופלאה ומספקת.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו קשיים יכולים להתגלות ברכישת מערכת CRM?
רכישה של מערכת CRM אינה עניין של מה בכך ויכולים להתגלות בה קשיים רבים. ראשית המערכת יכולה לעלות לנו...
קרא עוד »
מרץ 01, 2017
תרגום אתרים – בדרך למיליוני לקוחות מרוצים
נניח שהצלחתם לפתח מוצר איכותי מאוד, כזה שמספק מענה אפקטיבי לצורך אמיתי ונפוץ. רוב הסיכויים הם שהמוצר...
קרא עוד »
נוב 29, 2016
הקמת חנות וירטואלית – במה זה כרוך?
אם אתם בעלי עסקים, יוצרים, יזמים או בעלי רשתות, שירותים וחנויות: אתם בוודאי רוצים לפתוח ערוץ או...
קרא עוד »
אוק 22, 2018