מה עדיף מדפסת לייזר או מדפסת דיו?

מה עדיף מדפסת לייזר או מדפסת דיו?

היום רוב האנשים מחזיקים בבית שלהם מדפסת פרטית, אשר משמשת אותם לצורך הדפסת מסמכים, עבודות, שיעורי בית לבית הספר ועוד. אם בעבר היה מדובר על תענוג ששמור לעשירים בלבד, הרי שהיום מדובר על פריט בסיסי למדי, שמצוי כמעט בכל בית. הדבר נכון פי כמה וכמה, כאשר מדובר על בית עם ילדים, שזקוקים כל הזמן להדפסות שונות לצורך הגשת עבודות, הכנת שיעורי בית וכדומה. הבעיה העיקרית של כל המדפסות, היא העובדה שבשלב כזה או אחר יש צורך להחליף דיו למדפסת, דבר שעולה פחות או יותר כמו כל המדפסת עצמה. כתוצאה מכך, רוב האנשים מוכנים להשקיע לא מעט אנרגיה, בחיפוש אחר המדפסת המושלמת, שתאפשר להם איכות הדפסה טובה, במחיר נוח וללא צורך להחליף דיו כל שני וחמישי.

מדפסת לייזר או מדפסת דיו – מה כדאי לכם לקנות?

התשובה לשאלה הזאת נעוצה קודם כל בהרגלי ההדפסה שלכם. במידה ואתם מחזיקים מדפסת רק כדי להדפיס אחת לחודש איזה מסמך שהגיע במייל, ניתן בהחלט להסתפק במדפסת הדיו הקלאסית. מדפסת מסוג זה מתאימה לשימוש בייתי, הכולל הדפסה מועטה יחסית של דפים. החלפת דיו למדפסת נחשבת ליקרה ולא משתלמת, ולכן במידה ואתם מדפיסים הרבה, עדיף לכם לרכוש מדפסת לייזר. מדפסת זו מתאימה להדפסה בהיקפים גדולים יותר, ולכן החלפת טונר למדפסת לייזר תתרחש בתדירות נמוכה יחסית. במידה והנכם עדיין מתלבטים, מוזמנים לפנות למומחה דוקטור דיו המתמחה בתחום.

מבחינת יכולות הדפסה, יש לציין כי מדפסת דיו מצליחה להדפיס באיכות גבוהה יותר, אולם העמידות שלה נמוכה יותר והיא נוטה להתקלקל הרבה יותר ממדפסת הלייזר. יש לציין כי החלפת טונר למדפסת לייזר נחשבת לזולה יותר מאשר החלפת דיו, ולכן מרבית האנשים יעדיפו לבחור במדפסת הלייזר החדשנית והמשתלמת יותר. כמו כן, אם משווים את מהירות ההדפסה של שתי המדפסות, מגלים כי מדפסת הלייזר תהיה מהירה יותר. הדבר משמעותי במיוחד כאשר יש צורך להדפיס כמות גדולה יחסית של דפים, ואין את הסבלנות לעמוד ולחכות שעות עד לסיום ההדפסה.

לסיכום, כל מי שמתלבט בין מדפסת לייזר לבין מדפסת דיו, צריך לשאול את עצמו מהם הצרכים שלו, כמה הוא מוכן להשקיע בהחלפת דיו למדפסת וכדומה.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עריכת סרטונים כמו מקצוענים
לערוך סרטונים זה פשוט. מגוון תוכנות מאפשרות היום לכל אחד לערוך את סרטוניו כאוות נפשו ולפני ראות...
קרא עוד »
אוג 06, 2020
רוצים ללמוד ג'אווה? קחו מורה פרטי!
ג'אווה היא שפת תכנות מונחים במחשב אשר פותחה בשנת 1991 ע"י חברת סאן מיקרוסיסטמס. שפה תכנות זאת נחשבת לאחת...
קרא עוד »
פבר 25, 2016
קורס קריינות לחדשות: לימודים ולעבודה
במדינת ישראל יש עדכונים חדשותיים רבים במהלך כל יום, ולכן קורס קריינות לחדשות הפך לקורס מבוקש....
קרא עוד »
ינו 31, 2022