בניית אתר, לבד או עם איש מקצוע

בניית אתר

בניית אתר היא אפשרית עבור כל אחד כמעט, גם ללא ניסיון כלל בתכנות, עיצוב ובניית אתרים באופן כללי. אפשר למצוא כיום פלטפורמות ידידותיות שמאפשרות להשתמש בתבניות קיימות ולהרים אתר – כל מה שזה ידרוש מכם זה זמן, סבלנות ונכונות להשקיע, לטעות, לתקן וחוזר חלילה. אז מה עדיף? לבנות אתר לבד או עם איש מקצוע?

יתרונות וחסרונות של בניית אתר לבד

להקמה ובנייה של אתר לבד יש יתרון אחד, ואחד בלבד – חסכון בכסף. אם יש לכם עודף זמן, בהחלט אפשר להשקיע ולמצוא פלטפורמה, לפעמים אפילו זולה או חינמית, להשתמש בתבנית קיימת חופשית ולהתחיל לצקת תוכן לאתר. אז מה הבעיה? ראשית, לא כל אתר בנוי היטב וכדי להקים ולבנות אתר טוב דרוש לא מעט ידע.

מה זה אתר טוב? כזה שיעביר את המסר השיווקי המתאים עבורכם, כזה שיהיה נח עבור המשתמשים וכזה שמנועי החיפוש ימצאו בקלות כמובן שאפשר להקדיש את הזמן, ללמוד את התחום, לנסות, לטעות ולתקן ובתהליך לצבור את הניסיון הדרוש אבל זה אומר שהאתר שלכם יעלה לאוויר מאוחר יותר, אולי פחות מוצלח ובכל מקרה תישארו תלויים בפלטפורמה חיצונית שעלולה להתחיל בגבייה, או פשוט יום אחד להיעלם.

יתרונות וחסרונות של הקמת אתר עם איש מקצוע

אנשי מקצוע בתחום בניית אתרים יכולים לחסוך זמן רב בהקמה ובנייה של אתר אינטרנט, וכידוע – זמן שווה כסף. קחו לדוגמה הקמה ובניית של אתר וורדפרס – הפלטפורמה היא חינמית ואפילו ניתן להשתמש בה בתבניות בסיסיות קיימות אבל לדעת איך בונים אתר נכון זה יותר משימוש בתבנית בסיסית. מה מוגדר כדף ומה מוגדר כפוסט? איך דואגים לקדם תכנים בכל עמודי האתר? איך משלבים פרסומות או אפשרויות סליקה מאובטחות כדי להפוך את התר לריווחי ומה חייבים להגדיר כדי שמנועי החיפוש ידעו למצוא את האתר ולהעריך אותו כאתר גדול וראוי כתשובה לשאלות הגולשים? את התשובות לשאלות הללו יודעים אנשי המקצוע בלבד, הן לא קיימות ב"ברזלים" של וורדפרס.

בעולם שבו אם אין לך אתר באינטרנט אתה לא קיים, כל יום שתבזבזו בלי אתר טוב ומושקע עולה לכם כסף, הרבה כסף. אנשי מקצוע עולים כסף אבל גם מרוויחים עבורכם את הזמן האבוד שתשקיעו בניסיון להפוך את האתר שלכם לטוב מספיק. תוספים עבור וורדפרס, לדוגמה, יכולים להפוך את החיים לקלים אך יכולים גם להרוס עבודה מושקעת בדקות. בוני אתרים מקצועיים ידעו באילו תוספים כדאי להשתמש, ומתי.

היום שאחרי

גם אחרי הקמה ובנייה של אתר אינטרנט, העבודה אינה מסתיימת. אתרים יש לתחזק ולחדש, להשקיע ולקדם. בונה אתרים מקצועי ידע לבנות את אתר כך שלא רק יתאים בדיוק עבורכם ועבור צרכי העסק שלכם, אלא גם ניתן יהיה לתחזק את האתר בקלות, להכניס בו שינויים במהירות ויעילות בהתאם למשוב הגולשים או שינויים בעסק ולהעניק לכם את העיצוב המדויק שמתאים בדיוק עבור העסק שלכם.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי קניית קישורים
תחום קידום האתרים האורגני הוא תחום מרתק בפני עצמו. בשונה מקידום ממומן, בו דרך והצלחת הפרסום תלויה...
קרא עוד »
אוג 01, 2019
האם כדאי לעשות אחסון אתרים בלינוקס?
מערכת ההפעלה לינוקס היא בחירה פופולרית לאירוח אתרים מכיוון שניתן להתקין אותה על חומרה בעלות נמוכה...
קרא עוד »
דצמ 13, 2022
תוכנית BCP לעסקים
תוכנית BCP היא תוכנית מקיפה הכוללת את כל הצעדים הדרושים לנקוט אם אסון עומד לקרות. הוא משמש בעיקר עסקים...
קרא עוד »
דצמ 31, 2022