אבטחת מידע
22 יולי 2020
22 יולי 2020,
 0

אבטחת מידע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בכל עסק, ללא קשר לתחום העיסוק שלו. המחשב הוא הליבה של העסק ומרוכזים בו הרבה מאד נתונים שהם אקוטיים להמשך הפעילות שלו.

שמירה על המידע בעסק 

מאגרי המידע על השרתים של העסק מכילים מידע מפורט של כל אחד מלקוחות החברה, פרטים הקשורים לעיסוקו, מידע על כתובתו, כתובת מייל, מספר טלפון, מספר מאובטח של כרטיס האשראי שלו ומידע ספציפי הקשור להרגלי הקניה שלו. זוהי למעשה מעין תעודת הזהות שלו בתוך העסק שאתו הוא עובד כלקוח, כספק או בכל תקשורת אחרת. 

כל עסק שומר את כל רשימות הדאטה הללו באופן מוקפד ולכן מבצע אבטחת מידע בדרגה גבוהה כדי למנוע זליגה של מידע או לחלופין מצב בו מישהו יפרוץ למאגר הנתונים ויצליח להוציא מידע אקוטי שעלול ליצור בעיות קשות מאד בכמה היבטים.

שרתים לאבטחת מידע 

העסקים מקימים כמה הגנות על המידע, אבטחה בכמה דרגות, אחסון כל הנתונים על שרת לאבטחת מידע המאוחסן על ענן ועוד. כמעט בכל יום מבצע איש המחשבים בעסק בדיקה שכל המידע נשמר, שלא בוצעה פריצה למערך המחשוב והתקשורת ושלא קיימים שינויים כלשהם במערך האבטחה.

כדאי להכיר: אופק קלאוד גיבוי בענן Solarwinds

מתקפת סייבר 

בכל עסק קיים חשש תמידי ממתקפת סייבר שתגרום לנזקים גדולים. האקרים מחפשים כל הזמן דרכים כדי לפרוץ למאגרי מידע מעניינים כשהמטרה שלהם בדרך כלל היא זדונית. הם ירצו להשמיד נתונים, לשבש את ההתנהלות ברבדים השונים, להעתיק מידע שהצטבר לאורך שנים כולל פטנטים מיוחדים ופרטים סודיים הקשורים להתנהלות בחברה. 

הם עלולים לחשוף אסטרטגיות וטקטיקות עסקיות שנבנו לאורך שנים והם הסוד של העסק והשימוש בכך יוביל את המתחרים לעבוד בשיטות זהות, העלולות לסכן את העסק מאד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *