אתריום – כל מה שצריך לדעת עליו

אתריום היא פלטפורמת מחשוב מבוזרת ומערכת הפעלה בקוד פתוח, ציבורית, מבוססת בלוקצ'יין, הכוללת פונקציונליות של חוזים חכמים (סקריפטים) ככל שטכנולוגיית הבלוקצ'יין גדלה, כך גם גדל מספר השימושים. זה שימש ליצירת הרבה דברים:

מאמר זה יתמקד ב- אתריום ובמקרי השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ'יין שלו. נבחן כיצד הוא משמש ליצירת חוזים חכמים, ביזור יישומים וכיצד ניתן להשתמש בו לאחסון נתונים בצורה מאובטחת.

אתריום הוא מטבע דיגיטלי מבוזר אשר תוכנן לשמש כפלטפורמה לחוזים חכמים. זהו המטבע הקריפטו הראשון עם בלוקצ'יין. פלטפורמת אתריום מאפשרת למפתחים לכתוב תוכניות על הבלוקצ'יין ולהשתמש בהן כדי לבצע עסקאות זו עם זו ולמטרות כרייה.

כאמור, אתריום היא פלטפורמה מבוזרת ליישומים הפועלים בדיוק כפי שתוכנתו ללא כל סיכוי להונאה, צנזורה או התערבות של צד שלישי. פלטפורמה זו מאפשרת לכתוב חוזים חכמים ולפרוס אפליקציות מבוזרות (dapps).

בלוקצ'יין הוא ספר חשבונות ציבורי של כל העסקאות שבוצעו אי פעם ברשת ביטקוין או אתר. התוכן של הבלוקצ'יין מוגן באמצעות קריפטוגרפיה. אתריום  היא רשת מבוזרת המשתמשת בחוזים חכמים כדי להפוך עסקאות לאוטומטיות. זוהי אחת הפלטפורמות הפופולריות ביותר לטכנולוגיית בלוקצ'יין והיא קיימת מאז תחילת 2016.

איך היא נוצרה? 

אתריום היא פלטפורמת בלוקצ'יין ציבורית בקוד פתוח ליצירת חוזים חכמים. הוא פותח על ידי Vitalik Buterin ו- Gavin Wood. Ethereum היא פלטפורמת בלוקצ'יין ציבורית בקוד פתוח ליצירת חוזים חכמים. הוא פותח על ידי Vitalik Buterin ו- Gavin Wood.

אתריום היא פלטפורמה מבוזרת ליישומים הפועלים בדיוק כפי שתוכנתו ללא כל סיכוי להונאה, צנזורה או התערבות של צד שלישי. אתריום היא פלטפורמה שניתן להשתמש בה ליצירת יישומים עם חוזים חכמים וארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAOs).

פרטים נוספים במאמר בכלכליסט מאת bits of gold >>>

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות ענן – Cloud consulting
עסקים בכל המגזרים אשר שואפים לשפר את הפעילות שלהם ולהפוך אותה ליותר פרודוקטיבית, צריכים להביא בחשבון...
קרא עוד »
מאי 20, 2018
מערכת ERP בענן: כל היתרונות שישדרגו את ניהול המשאבים של העסק
ERP הוא כידוע, סוג מערכות חשוב ביותר בעסקים. מחשוב הענן מאפשר לקדם תחום זה, אפילו למתן תועלות נוספות...
קרא עוד »
יונ 15, 2021
למה כדאי להזמין ציוד לבעלי חיים באינטרנט?
משפחות רבות בישראל מאמצות או רוכשות חיית מחמד. בין אם אתם מגדלים כלב, חתול, תוכי או מכרסם - היום רשת...
קרא עוד »
יונ 08, 2016