אתריום – כל מה שצריך לדעת עליו

אתריום היא פלטפורמת מחשוב מבוזרת ומערכת הפעלה בקוד פתוח, ציבורית, מבוססת בלוקצ'יין, הכוללת פונקציונליות של חוזים חכמים (סקריפטים) ככל שטכנולוגיית הבלוקצ'יין גדלה, כך גם גדל מספר השימושים. זה שימש ליצירת הרבה דברים:

מאמר זה יתמקד ב- אתריום ובמקרי השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ'יין שלו. נבחן כיצד הוא משמש ליצירת חוזים חכמים, ביזור יישומים וכיצד ניתן להשתמש בו לאחסון נתונים בצורה מאובטחת.

אתריום הוא מטבע דיגיטלי מבוזר אשר תוכנן לשמש כפלטפורמה לחוזים חכמים. זהו המטבע הקריפטו הראשון עם בלוקצ'יין. פלטפורמת אתריום מאפשרת למפתחים לכתוב תוכניות על הבלוקצ'יין ולהשתמש בהן כדי לבצע עסקאות זו עם זו ולמטרות כרייה.

כאמור, אתריום היא פלטפורמה מבוזרת ליישומים הפועלים בדיוק כפי שתוכנתו ללא כל סיכוי להונאה, צנזורה או התערבות של צד שלישי. פלטפורמה זו מאפשרת לכתוב חוזים חכמים ולפרוס אפליקציות מבוזרות (dapps).

בלוקצ'יין הוא ספר חשבונות ציבורי של כל העסקאות שבוצעו אי פעם ברשת ביטקוין או אתר. התוכן של הבלוקצ'יין מוגן באמצעות קריפטוגרפיה. אתריום  היא רשת מבוזרת המשתמשת בחוזים חכמים כדי להפוך עסקאות לאוטומטיות. זוהי אחת הפלטפורמות הפופולריות ביותר לטכנולוגיית בלוקצ'יין והיא קיימת מאז תחילת 2016.

איך היא נוצרה? 

אתריום היא פלטפורמת בלוקצ'יין ציבורית בקוד פתוח ליצירת חוזים חכמים. הוא פותח על ידי Vitalik Buterin ו- Gavin Wood. Ethereum היא פלטפורמת בלוקצ'יין ציבורית בקוד פתוח ליצירת חוזים חכמים. הוא פותח על ידי Vitalik Buterin ו- Gavin Wood.

אתריום היא פלטפורמה מבוזרת ליישומים הפועלים בדיוק כפי שתוכנתו ללא כל סיכוי להונאה, צנזורה או התערבות של צד שלישי. אתריום היא פלטפורמה שניתן להשתמש בה ליצירת יישומים עם חוזים חכמים וארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAOs).

פרטים נוספים במאמר בכלכליסט מאת bits of gold >>>

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה כדאי לילדים ללמוד בתחום המחשבים בגיל צעיר?
כל ההורים מעוניינים לוודא כי הילדים שלהם יצליחו כמה שיותר, ולכן ישנה חשיבות עצומה לאיזה חינוך אתם...
קרא עוד »
פבר 06, 2020
הפקת תכני לימוד אינטרנטיים: איך מתחילים?
הפקת תכני לימוד אינטרנטיים הפכה בשנים האחרונות לתופעה פופולרית במיוחד והיא הולכת ומתרחבת. הרשת...
קרא עוד »
אוג 11, 2018
טכנאי מחשבים בראשון לציון – כיצד לבחור טכנאי מחשבים?
אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר עבורנו, הן באופן פרטי והן באופן עסקי, הוא טכנאי מחשבים. מדובר בבעלי...
קרא עוד »
אפר 11, 2021