כיצד עובד NFT

ניב נינבורג

אסימונים, או נכסים דיגיטליים, הם דרך חדשה להשקעה ולמסחר בחלל הקריפטו. הם נוצרים על בלוקצ'יין ציבורי המאפשר אימוץ המוני של אסימונים לכל מיני מטרות.

כיצד ניתן להשתמש באסימון כאמצעי תשלום בתוך מערכת אקולוגית וכאמצעי תשלום מחוצה לה? ניב נינבורג מסביר כי זו אחת מכמה הבחנות של האסימון: במקרה הפשוט ביותר, האסימון יכול לשמש כאמצעי תשלום בתוך מערכת אקולוגית. במקרה זה, כל ערך שניתן לאחסן בו חייב להיות בעל אסימון מזהה ייחודי (שנכנה אותו "מפתח ייחודי"). המפתח הייחודי משמש לאימות הרכישה של ערך זה. עם זאת, במקרים רבים, האסימון יכול לשמש כאמצעי תשלום מחוץ למערכת אקולוגית. במקרה זה, כל ערך שניתן לאחסן בו חייב להיות בעל אסימון, המשמש כמזהה ייחודי משלו עבור מקרה השימוש המסוים הזה. כשההבחנה הזו קיימת, אפשר ליצור את מה שאנו מכנים "אסימונים". אסימון משמש משמש ליצירת מזהה ייחודי עבור כל ערך. ניתן ליצור ערכים שונים בו-זמנית וממפיקים שונים, או על ידי משתמשים או גורמים שונים, בתנאי שאיננו צריכים להסתמך על מקור אחד (למשל, חילופין).

אסימונים ונכסים דיגיטליים

אסימון נוצר לראשונה כאשר הוא מוצע לשימוש ולאחר מכן, ברגע שהוא מתקבל כתקף בתוך מערכת אקולוגית על ידי קבוצה כלשהי של יצרנים (למשל, חילופים, ארנקים), האסימון עצמו נוצר בתגובה להצעות אלו. אסימונים לא צריכים להתקבל על ידי כל קבוצה מסוימת של יצרנים כדי להתקיים ולשמש כאמצעי חליפין תקף, אבל הם חייבים להתקבל על ידי קבוצה מסוימת על מנת להיות חלק מהמערכת האקולוגית הרלוונטית. כפי שיתואר להלן, לאסימונים עשויים להיות תכונות שונות, כולל מנגנוני הנפקה ופרוטוקולי עיבוד עסקאות שהם ספציפיים וייחודיים לאסימונים בתוך מערכת אקולוגית. תכונות אלו עשויות לאפשר סוגים שונים של אסימון במערכות אקולוגיות שונות מאשר האסימון עצמו

>רוצים לדעת למכור עם NFT קראו את המאמר הבא של ניב נינבורג

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכשירי למינציה
באמצעות מכשירי למינציה ניתן בקלות לניילן מסמכים ולשמור עליהם עמידים לאורך זמן. הם שימושיים מאוד...
קרא עוד »
אוג 02, 2022
הקמת חנות וירטואלית – במה זה כרוך?
אם אתם בעלי עסקים, יוצרים, יזמים או בעלי רשתות, שירותים וחנויות: אתם בוודאי רוצים לפתוח ערוץ או...
קרא עוד »
אוק 22, 2018
טכנאי מחשבים בחולון
יש תחומים מסוימים בחיים, בהם רצוי מאוד להשתמש בבעלי מקצוע מהאזור בו אנחנו מתגוררים או עובדים. כך למשל...
קרא עוד »
מאי 16, 2017