תוכנית BCP לעסקים

תוכנית BCP היא תוכנית מקיפה הכוללת את כל הצעדים הדרושים לנקוט אם אסון עומד לקרות. הוא משמש בעיקר עסקים וארגונים, אך גם אנשים פרטיים יכולים ליהנות ממנו. תוכנית BCP כוללת סוגים שונים של אסונות, כגון אסונות טבע, התקפות סייבר ומגיפות. יש הרבה צעדים ושונים שצריך לנקוט על מנת שהעסק יהיה מוכן לכל סוג של אסון. מי צריך להשתמש בתוכנית BCP? ארגונים ועסקים שיש להם מיקום פיזי באחת המדינות או המדינות שנמצאות בסיכון לאסונות טבע. בכל העולם מעודדים ארגונים ועסקים לפתח BCP במקרה של כל סוג של אסון. זה ימנע אובדן שנגרם כתוצאה מאירועים עתידיים.

>> קראו מידע נוסף על התאוששות מאסון באתר אקסיטו.

למה צריך את תוכנית BCP לעסקים?

תכנון המשכיות עסקית הוא תהליך המסייע לארגונים לתכנן, להגיב ולהתאושש מהפרעות או אסונות. זה חלק חיוני מכל אסטרטגיית התאוששות מאסון. תוכנית המשכיות עסקית (BCP) היא מסמך המגדיר את הנהלים כיצד ארגון ימשיך לפעול לאחר הפרעה לפעילותו הרגילה. ה-BCP כולל מידע על האופן שבו הארגון צריך להתכונן למצבי חירום, מה עליו לעשות כאשר מתרחש מצב חירום וכיצד עליו להתאושש מהחירום. המטרה של תכנון המשכיות עסקית היא להבטיח את המשך פעולתם של תהליכים עסקיים קריטיים על מנת לשמור על פרודוקטיביות ולמנוע הפסד כספי במקרה של אסון או הפרעה.

ישנן מספר דרכים שבהן חברות יכולות להשקיע בתוכנית ה-BCP שלהן:

– פיתוח תוכנית BCP מקיפה;

– ביצוע סקירות תקופתיות של תוכניות קיימות;

– ביצוע בדיקות תקופתיות של תוכניות; 

– יצירה ותחזוקה של תיעוד הקשור לתוכניות.

לסיכום:

תוכנית המשכיות עסקית היא מסמך המתאר את הצעדים שהחברה תנקוט כדי להמשיך לפעול במקרה חירום או אסון – כפי שמפורט בקישור https://exsitu.co.il/articles/backup/bcp/. התוכנית צריכה לזהות אילו משאבים נדרשים לחידוש הפעילות ומתי יהיה צורך בהם. זה גם צריך לכלול איך העובדים יקבלו הודעה ופינוי, היכן ממוקמים מקומות עבודה חלופיים וכיצד יקבלו הודעה ללקוחות על כל הפרעות בשירות.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
windows 10 מחיר
מחיר Windows 10 הוא בסביבות ה-200 ש"ח עבור מהדורת הבית, וזה הבדל משמעותי מהגרסה הקודמת של חלונות, חלונות...
קרא עוד »
יונ 26, 2022
איך תדע שאתה צריך עורך דין סייבר
בעידן שבו האינטרנט לוקח חלק בלתי נפרד מחיינו, גם תחום הפשיעה לוקח חלק נרחב ומשמעותי בפלטפורמה...
קרא עוד »
ספט 17, 2019
שיווק דיגיטלי לסטארטפים – כיצד מחלקים את התקציב לשיווק?
אחת השאלות המרכזיות שעומדות בפנינו כשאנחנו עומדים לבנות תקציב לעסק היא, כיצד אנחנו יכולים לחלק אותו...
קרא עוד »
אפר 10, 2018