תוכנית BCP לעסקים

תוכנית BCP היא תוכנית מקיפה הכוללת את כל הצעדים הדרושים לנקוט אם אסון עומד לקרות. הוא משמש בעיקר עסקים וארגונים, אך גם אנשים פרטיים יכולים ליהנות ממנו. תוכנית BCP כוללת סוגים שונים של אסונות, כגון אסונות טבע, התקפות סייבר ומגיפות. יש הרבה צעדים ושונים שצריך לנקוט על מנת שהעסק יהיה מוכן לכל סוג של אסון. מי צריך להשתמש בתוכנית BCP? ארגונים ועסקים שיש להם מיקום פיזי באחת המדינות או המדינות שנמצאות בסיכון לאסונות טבע. בכל העולם מעודדים ארגונים ועסקים לפתח BCP במקרה של כל סוג של אסון. זה ימנע אובדן שנגרם כתוצאה מאירועים עתידיים.

>> קראו מידע נוסף על התאוששות מאסון באתר אקסיטו.

למה צריך את תוכנית BCP לעסקים?

תכנון המשכיות עסקית הוא תהליך המסייע לארגונים לתכנן, להגיב ולהתאושש מהפרעות או אסונות. זה חלק חיוני מכל אסטרטגיית התאוששות מאסון. תוכנית המשכיות עסקית (BCP) היא מסמך המגדיר את הנהלים כיצד ארגון ימשיך לפעול לאחר הפרעה לפעילותו הרגילה. ה-BCP כולל מידע על האופן שבו הארגון צריך להתכונן למצבי חירום, מה עליו לעשות כאשר מתרחש מצב חירום וכיצד עליו להתאושש מהחירום. המטרה של תכנון המשכיות עסקית היא להבטיח את המשך פעולתם של תהליכים עסקיים קריטיים על מנת לשמור על פרודוקטיביות ולמנוע הפסד כספי במקרה של אסון או הפרעה.

ישנן מספר דרכים שבהן חברות יכולות להשקיע בתוכנית ה-BCP שלהן:

– פיתוח תוכנית BCP מקיפה;

– ביצוע סקירות תקופתיות של תוכניות קיימות;

– ביצוע בדיקות תקופתיות של תוכניות; 

– יצירה ותחזוקה של תיעוד הקשור לתוכניות.

לסיכום:

תוכנית המשכיות עסקית היא מסמך המתאר את הצעדים שהחברה תנקוט כדי להמשיך לפעול במקרה חירום או אסון – כפי שמפורט בקישור https://exsitu.co.il/articles/backup/bcp/. התוכנית צריכה לזהות אילו משאבים נדרשים לחידוש הפעילות ומתי יהיה צורך בהם. זה גם צריך לכלול איך העובדים יקבלו הודעה ופינוי, היכן ממוקמים מקומות עבודה חלופיים וכיצד יקבלו הודעה ללקוחות על כל הפרעות בשירות.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך לכתיבת קורות חיים
רושם ראשוני הוא אחד הדברים החשובים והמליצים בו זמנית כאשר ניגשים לראיון עבודה, זה קורה וקרה לכולנו....
קרא עוד »
מרץ 07, 2017
הדפסה בתלת מימד בתעשיות השונות
הדפסה תלת מימדית פרצה לתודעה הכללית לפני עשור והיא נחשבת הפיתוח החשוב ביותר בתחומי התעשייה. ההדפסה...
קרא עוד »
נוב 29, 2020
מדריך בניית קורות חיים להייטק
קורות חיים הם הדרך שלנו להציג בפני מגייסים של מקומות עבודה בהייטק, את מי שאנחנו, הניסיון שעומד...
קרא עוד »
יול 27, 2021