חתימה דיגיטלית

מי צריך חתימה דיגיטלית ומה זה אומר

לא מעט בעלי עסקים, הן כאלה שעובדים פנים אל פנים עם הלקוחות שלהם והן כאלה שעובדים עם הלקוחות שלהם דרך האינטרנט, עברו בשנים האחרונות להשתמש באמצעות מסמכים ממוחשבים, מסמכים אשר עוברים אל הלקוח דרך המייל. מדובר על הצעות מחיר, קבלות, חשבוניות, זיכויים ועוד. אותם מסמכים מאושרים לשימוש בזכות חתימה דיגיטלית אשר בעל העסק יצר לעצמו דרך התוכנה איתה הוא יוצר את המסמכים השונים.

כאן המקום להסביר בקצרה את העולם של חתימות דיגיטליות ולאחר מכן נבחן מי צריך חתימה כזו ומי יכול לוותר עליה.

חתימה דיגיטלית היא חתימה אשר מיוצרת במחשב על ידי התוכנה איתה אנחנו עובדים ליצור מסמכים, קבלות, חשבוניות וכל מסמך אחר. החתימה כוללת את הפרטים של העסק ואת הפרטים ההכרחיים של בעל העסק. חתימה זו מאושרת לצורכי משלוח מסמכי מס החל משנת 2004. העולם של חתימות דיגיטליות מחולק לשניים, חתימה אחת היא מאושרת, זו חתימה רגילה שיוצרים באמצעות התוכנה, והחתימה השנייה היא מאובטחת וזו נוצרת על ידי חברה שמספקת כרטיס דיגיטלי חכם, חתימה כזו כוללת בין, מספר ת.ז, טלפון, ופרטים אחרים. בשני המקרים יש לציין, מדובר בחתימות שלא ניתן לזייף, או לפחות זו הכוונה.

האם כולם צריכים להשתמש בחתימה דיגיטלית?

בעיקרון, זו המטרה, שכולם יעברו להשתמש במסמכים עם חתימה דיגיטלית, כך גם יימנעו זיופים של חתימות וגם נחסוך בשימוש בנייר ונשמור על הסביבה.  אך למען האמת לא כולם צריכים להשתמש בחתימה דיגיטלית, יש מי שיכול להסתפק גם בקבלות עם חתימה ידנית. מדובר בעיקר על בעלי מקצוע שמבצעים עבודות בית שונות ואין להם אפשרות להוציא במקום קבלות עם חתימה דיגיטלית. עם זאת, הם יכולים להעביר את המסמך בשלב מאוחר יותר עם חתימה דיגיטלית.

כיום, אנחנו עדים יותר ויותר לגורמים אשר עובדים עם חתימה דיגיטלית, החל מגורמים שעובדים אך ורק דרך האינטרנט, כמו כן אנחנו יכולים למצוא גורמים אחרים שעובדים עם חתימה דיגיטלית, כגון, חברות ביטוח, קופות חולים, חברות רכב ועוד. יש לציין שמסמכים עם חתימה דיגיטלית מאפשרים קשרים עסקיים עם גורמים מעבר לים, שכן כך ניתן להעביר הצעות מחיר ומסמכים אחרים רשמיים בצורה פשוטה וקלה. בנוסף גם עורכי דין, רואי חשבון, וגורמים אחרים במקצועות השוק החופשי מעדיפים לעבוד עם חתימה דיגיטלית ולא כפי שהיה נהוג בעבר. מה שמוכיח עד כמה התחום מתקדם ותופס תאוצה עם הזמן.


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/customer/www/maorcomp.co.il/public_html/wp-includes/link-template.php on line 2611

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *