אלו חוגים לנוער יעזרו להם להשתלב בהייטק בעתיד

כל הורה טוב רוצה לקדם את הילד שלו מבחינה לימודית ולהקל עליו את ההשתלבות בלימודים הגבוהים ובפיתוח הקריירה האישית שלו. מסיבה זו הורים לא מעטים מחפשים חוגים לנוער במהלך שנת הלימודים הבית ספרית או קייטנת הייטק בקיץ, כדי להעשיר את הידע של הילד בתחום המחשבים.

חוגי הייטק לנוער

אלו חוגים לנוער יעזרו להם להשתלב בהייטק בעתיד? להלן כמה דוגמאות לחוקים מבוקשים:

  • חוג לפיתוח אפליקציות – אחד החוגים הנפוצים לבני הנוער, מתקיים בדרך כלל בכמה רמות: פיתוח אפליקציות למתחילים ולמתקדמים. החוג נועד להכיר ללומדים את תחום התכנות ופיתוח האפליקציות. במהלך החוג לומדים הילדים על שפות התכנות השונות, כיצד לבנות ממשק משתמש, שיטות שונות שבאמצעותן ניתן לכתוב קוד ומתנסים בעצמם בפיתוח אפליקציות מגוונות.
  • חוג רובוטיקה – אם אתם קוראים נלהבים של ספרי הרובוטים של אייזק אסימוב, מכירים את שלושת חוקי הרובוטיקה שלו ורוצים שהילד יכיר קצת את תחום הבינה המלאכותית, כדאי לנסות לעניין אותו בתחום הרובוטיקה. דרך בניית הרובוטים בחוג, ילמד הילד לפתח חשיבה יצירתית, לפתור תקלות או לפתח את יכולת האלתור שלהם. החוג ייתן לילד ערך מוסף, יפתח בפניו פתח לתחום השלב של בינה מלאכותית ויגרום לו לשקול לפנות ללימודי רובוטיקה בבגרותו.
  • חוג מהנדסים צעירים – רוצים להכשיר מהנדס לעתיד? תוכלו לשלוח את ילדכם לחוג מהנדסים צעירים ולהעשיר את הידע שלו בתחום ההנדסה. באמצעות השימוש בלגו, ילמדו הילדים לעבוד בצוות כדי לפתור תקלות מורכבות, להרכיב ולפרק דגמים וכן יסודות בפיזיקה ובמתמטיקה. החוג יעזור להם לא רק להעשיר את הידע, אלא גם להתמודד בקלות רבה יותר עם החומר הלימודי בבית הספר.
  • חוג עיבוד תמונה תחום העיצוב הוא חלק בלתי נפרד משיווק מוצרים ומפרסום ונדרש גם בחברות ההייטק השונות. בחוג לעיבוד תמונות ילמדו התלמידים הצעירים כיצד ליצור ולעצב תמונות ולשלבן במסכים של אפליקציות, כרזות ועלונים.

כיצד לבחור חוג הייטק

איך נדע מה מתאים לילד? נסו להתבונן ולבדוק במה מתעניין ילדכם. האם הוא נמשך יותר למשחקי מחשב? האם הוא רוצה לדעת איך פועלת תוכנה מאחורי הקלעים? במקרה זה יתאים לו חוג פיתוח אפליקציות. מנגד, אם הילד אוהב יותר לעבוד עם הידיים ולבנות דגמים של אניות ומטוסים, כדאי לשקול לרשום אותו לחוג מהנדסים או לחוג רובוטיקה.

 

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היכן לבצע תיקון מחשב ירושלים?
תיקון של המחשב שלכם בירושלים יכול להתבצע בקלות. האופציות שעומדות לפניכם תהיה פניה למעבדת מחשבים או...
קרא עוד »
אוג 31, 2016
משחקי מחשב – לא רק לילדים
לצד המצאת המחשב צצו להם כפטריות אחר הגשם משחקי מחשב רבים. כיום קשה לתאר את המחשב, או את הפלאפון...
קרא עוד »
ספט 25, 2017
מה זה שרת vps
שרת VPS הוא למעשה שרת וירטואלי לכל דבר. לרוב, שרת זה מספק גיבויים, ניטור, תמיכה טכנית וכל מה ששרת רגיל...
קרא עוד »
מרץ 19, 2017