אחסון אתרים – בארץ או בחו"ל

ERP

אחרי שרכשתם את שם הדומיין, חשוב לחבר אותו לאחסון כלשהו. האחסון כולל את כל המידע של האתר שלכם: קבצים, תמונות, תוכן, סרטוני וידאו ומיילים. כדי שהאתר יהיה איכותי יותר, כדאי לבחור חברת אחסון טובה שתספק לכם את כל השירותים הרצויים. בנוסף, בעלי אתרים לא מעטים מתלבטים בשאלה האם לאחסן את האתר שלהם בארץ או להפנות את האתר לשרת בחו"ל.

היכן לאחסן את האתר?

ממבט ראשון לא נראה שזה משנה כל כך היכן לאחסן את האתר, כל עוד מהירות האתר משביעת רצות והגולשים יכולים להיכנס אליו ולבצע פעולות. עם זאת, ישנן כמה נקודות שכדאי להביא בחשבון כשבוחרים האם להפנות את האתר לשרת בארץ או בחו"ל:

  • המהירות קובעת – כדי שהגישה לאתר תהיה מהירה יותר, מומלץ שהאתר יפנה לאחסון באותה המדינה שבה נמצא הגולש. זאת משום שכאשר נשלחת בקשה לאתר ממדינה אחרת, היא תעבור דרך ארוכה יותר וטעינת האתר תהיה אטית יותר. ולכן, אם אתם רוצים לפנות רק ללקוח הישראלי, מומלץ לרכוש שירותי אחסון אתר בארץ. בדרך זו יגיע הגולש הישראלי במהירות גדולה יותר לאתר שלכם. מנגד, אם האתר פונה ללקוח האמריקאי, כדאי להפנות את האתר לשרת בחו"ל.
  • מקומות בגוגל – מנוע החיפוש של גוגל יודע לזהות היכן נמצא השרת שאליו פונה האתר. בדרך כלל, גוגל נותנת עדיפות מבחינת תוצאות חיפוש לשרת הקרוב יותר. ולכן, אם האתר פונה ללקוחות ישראליים בלבד, מומלץ לרכוש שרת בארץ ולהיות במקומות הראשונים.
  • עניין של מחיר – נכון לכתיבת שורות אלה, המחירים של שרתי חו"ל זולים יותר מאלה המוצעים בארץ. עם זאת, כאשר בוחרים שרת, חשוב לבחון את המחיר לעומת איכות, שכן בחו"ל קיימת נטייה להעמיס את השרתים במידע הכפול מזה המצוי על השרתים בארץ, ובכך האתרים הפונים לשרת בחו"ל נטענים בצורה אטית יותר.
  • תדירות העלאת תכנים – הסוגיה האם לרכוש מקום על שרת בארץ או בחו"ל תלויה גם בתדירות שבה אתם מעלים תכנים לאתר. אם אתם מעדכנים את אתרכם בכל יום ומעלים אליו כתבות ותמונות, מומלץ לרכוש שרת בארץ כדי להבטיח ביצועים במהירות גדולה יותר.

איך לבחור אחסון

כאשר אתם בוחרים חברת אחסון, בין אם מדובר בחברה בארץ ובין אם מדובר בחברה בחו"ל, חשוב לאסוף עליה כמה שיותר המלצות. חפשו חברות מתאימות בגוגל, ואל תהססו לשאול בני משפחה וחברים אם הם מכירים חברת אחסון טובה.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה קורה אם מפסיקים קידום אורגני?
יש הרבה מאוד דרכים לקדם עסק, ואם זה עסק שיש לו נוכחית אונליין זה יכול להיות רלבנטי לבצע פעולת קידום...
קרא עוד »
דצמ 01, 2020
מידע על הסוגים השונים של Malwares
Malwares  ובעברית מדוברת – נוזקה, היא למעשה תוכנה זדונית, תוכנה מזיקה. מדובר בתוכנה אשר כל המטרה שלה היא...
קרא עוד »
יול 23, 2019
תרגום אתרים – תרגום בכל מקום ובכל זמן
רוצים לתרגם את האתר שלכם מבלי להתעכב ובידיעה שהתרגום מבוצע בצורה המדויקת ביותר? תוכנת בבילון מאפשרת...
קרא עוד »
ינו 18, 2021