ניקוי וירוסים

המחשבים וההתקנים הדיגיטליים כבר מזמן הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת חיינו ולמעשה איננו יכולים לדמיין את עצמנו עוברים יום אחד ללא שימוש במחשב מסוג כלשהו. אבל, הנחיצות הזו, הופכת אותנו לחסרי אונים ברגע שהמחשב או אפילו הטלפון הסלולרי נתקף בווירוס ואנחנו צריכים להתחיל בהליך של ניקוי וירוסים.

מה זה בדיוק וירוס?

וירוס הוא למעשה תכנית מחשב קטנה בדומה לכל תוכנה שאתם מכירים מהמחשב. אותה תוכנה, נכתבה למטרה ספציפית על ידי יוצריה. בין המטרות השונות וירוסים יכולים לגנוב סיסמאות, לגנוב מידע אישי, להעמיס על המחשב, להציג פרסומות לא רצויות ואפילו לתקוף שרתים בעולם ישירות מתוך המחשב האישי שלכם.

כאשר המחשב נתקל בווירוס חשוב להתחיל בהליך של ניקוי וירוסים מהר ככל האפשר, שכן כל עוד תכנית הווירוס פעילה במערכת ההפעלה היא תמשיך בפעילותה ותבצע את אותה הפעולה שוב ושוב עד להסרתה המלאה. באחוז ניכר של המקרים – כמעט בלתי ניתן לחסום את פעילות הווירוס אלא על ידי שימוש בתוכנת אנטי וירוס.

איך יודעים שהמחשב נתקף בווירוס?

כאשר המחשב עצמו נתקף בווירוס עקב קובץ נגוע שהורד מהאינטרנט או הגיע בדיסק און קיי חיצוני, תחל להופיע "התנהגות משונה" במערכת ההפעלה. יתכן ולפתע יופיעו פרסומות לא רצויות שיקפצו על המסך ללא שום פעילות מצד המשתמש, אפשרות נוספת היא הופכת חלונות אישור או הודעות לא ברורות בעת עליית המערכת.

ישנם גם מקרים בהם לא תוכלו לדעת שהושתל במחשב שלכם וירוס כלשהי שכן כל פעילותו תתבצע מאחורי הקלעים. כך, לדוגמה במידה ומדובר בווירוס המבצע גניבת סיסמאות לא תוכלו לראות שום התראה אך כל סיסמה לכל אתר, מערכת דואר אלקטרוני וכדומה, תוקלט ותשלח ליוצרי הווירוס.  

איך מבצעים ניקוי וירוסים?

כל הליך ניקוי וירוסים מתחיל בהתקנה של תוכנת אנטי וירוס. אותה תוכנת אנטי וירוס יודעת לבצע הליך של ניקוי וירוסים על ידי סריקה של הכונן הקשיח במערכת ההפעלה ואיתור תכניות הווירוס על פי בסיס מידע שיש ברשותן. לכן, חשוב לבצע רכישה של תוכנת אנטי וירוס ולדאוג לעדכונים שוטפים של בסיס הנתונים.

תוכנת האנטי וירוס פועלת בשני אופנים. תחילה, היא מקימה רשת הגנה על המחשב עצמו וסורקת כל קובץ המועתק למערכת ומונעת את כניסתם של קבצים נגועים מכל מקור שהוא. האופן השני הוא כמובן ביצוע סריקה לקבצים הקיימים במערכת ההפעלה אשר בה מזוהות תכניות בעלות התנהגות "לא תקינה" אותן נוכל להסיר מהמערכת בסיום הסריקה.

 

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיקומים ברשת המדיה באדוורדס – הכיצד?..
  אוטומטים או ידניים?.. החלטנו לבנות קמפיין ב"רשת המדיה" בגוגל אדוורדס. קמפיין מסוג זה, הקרוי גם...
קרא עוד »
יונ 21, 2017
מעבדת תיקון אייפון אמינה
מציאת מעבדת אייפון אמינה היא נדבך חשוב בעיקר בקרב אנשים שמחזיקים נייד שהקלקול ורוצים תיקון אייפון...
קרא עוד »
מאי 03, 2017
מה צריך לדרוש ממקדם אתרים מקצועי ?
קידום אתרים הוא דבר חשוב מאוד לכל אתר אינטרנט. גם חסרי הניסיון בתחום מבינים שללא קידום אתרים מתאים...
קרא עוד »
אוג 11, 2016