תפילתי לרצון

תפילתי לרצון

במשך מאות שנים, אנשים אשר רצו להתפלל, היו צריכים את הספר. הם היו צריכים למצוא את ספר התפילות ולהתפלל בעזרתו. היה בכך משהו מאוד יפה, מיוחד, שכן אותו ספר תפילות יהודי איחד בין אנשים שהתגוררו, לעיתים, במרחק אלפי קילומטרים זה מזה. ספר התפילות ששימש את יהודי דרום אמריקה, שימש גם את יהודי ארצות הברית, אירופה, אפריקה וכמובן את היהודים שחיו בארץ ישראל. זה היופי של המסורת ושל ההיסטוריה המשותפת שיצרה עם. 

תפילות ישר מהאינטרנט

אך כמו דברים רבים אחרים, גם עולם התפילות עבר שינוי מסוים. כך למשל, היום אנחנו לא צריכים את ספר התפילות בשביל להתפלל. כל מה שאנחנו צריכים זה להיכנס לאתר האינטרנט תפילתי לרצון ושם נוכל ליהנות ממאגר התפילות הגדול ביותר שיש. אתר זה מספק את כל התפילות הקיימות במקום אחד. 

על פניו, יהיו שיטענו שיש פה פגיעה מסוימת במסורת היהודית, יש פה "כניעה" למודרנה ולקידמה. אך האמת היא, אם חושבים על זה לעומק, זו לא כניעה אלא להיפך, זו הכרה בכך שהעולם השתנה ואם רוצים לשמור על המסורת צריך ללכת ביחד עם השינוי ולא להישאר מאחור. 

היתרונות של אתרי תפילות

אתר כזה מספק כמה וכמה צרכים. ראשית, הוא מאפשר לכל יהודי למצוא את התפילות שמתאימות לו, בכל מקום ובכל שעה. לא משנה אם הוא חי בארצות הברית או בישראל. הוא לא צריך לחפש ספר תפילות בבית הכנסת או בחנות ספרים, הוא גם לא צריך לבדוק בספרייה המשפחתית האם הספר נמצא או לא. 

זה כמובן מאפשר ליהודים שלא התפללו בעבר או שמשפחתם איננה קרובה לדת, להתפלל, להתקרב לתפילות שיהודים נוהגים לשאת, בין אם זה בחגים, אירועים מיוחדים או בסיטואציות שונות בחיים. 

נקודה אחרת היא, שאתר כזה מהווה במובן מסוים את הכיוון אליו העולם הולך היום. עולם ירוק, עולם בו לא משתמשים בנייר שלא לצורך. בעזרת אתר אינטרנט פשוט, אפשר למצוא את כל התפילות ולקרוא אותן. כך גם מתמודדים עם ירידה במספר ההוצאות לדפוס של ספרים בכלל וספרי תפילות בפרט. זה פותר את הבעיה לכולם.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה יצירתיות דרושה לתחום העיצוב?
תחום העיצוב הוא תחום רחב ויש בו הרבה תתי תחומים. יש היום מעצבים בתחום רבים כגון: מעצב חוץ, מעצב פנים,...
קרא עוד »
דצמ 22, 2017
מעצב UI מה זה אומר?
החל משנות התשעים וביתר שאת בעשור האחרון, אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי UI, ובהמשך לו, אנחנו שומעים...
קרא עוד »
ספט 22, 2017
מה זה mpls ?
Mpls הוא סוג של טכניקה חדישה לניהול ארגונים אשר הגיעה לארץ מארצות הברית. הטכניקה נושאת נתונים עבור...
קרא עוד »
פבר 18, 2018