תפילתי לרצון

תפילתי לרצון

במשך מאות שנים, אנשים אשר רצו להתפלל, היו צריכים את הספר. הם היו צריכים למצוא את ספר התפילות ולהתפלל בעזרתו. היה בכך משהו מאוד יפה, מיוחד, שכן אותו ספר תפילות יהודי איחד בין אנשים שהתגוררו, לעיתים, במרחק אלפי קילומטרים זה מזה. ספר התפילות ששימש את יהודי דרום אמריקה, שימש גם את יהודי ארצות הברית, אירופה, אפריקה וכמובן את היהודים שחיו בארץ ישראל. זה היופי של המסורת ושל ההיסטוריה המשותפת שיצרה עם. 

תפילות ישר מהאינטרנט

אך כמו דברים רבים אחרים, גם עולם התפילות עבר שינוי מסוים. כך למשל, היום אנחנו לא צריכים את ספר התפילות בשביל להתפלל. כל מה שאנחנו צריכים זה להיכנס לאתר האינטרנט תפילתי לרצון ושם נוכל ליהנות ממאגר התפילות הגדול ביותר שיש. אתר זה מספק את כל התפילות הקיימות במקום אחד. 

על פניו, יהיו שיטענו שיש פה פגיעה מסוימת במסורת היהודית, יש פה "כניעה" למודרנה ולקידמה. אך האמת היא, אם חושבים על זה לעומק, זו לא כניעה אלא להיפך, זו הכרה בכך שהעולם השתנה ואם רוצים לשמור על המסורת צריך ללכת ביחד עם השינוי ולא להישאר מאחור. 

היתרונות של אתרי תפילות

אתר כזה מספק כמה וכמה צרכים. ראשית, הוא מאפשר לכל יהודי למצוא את התפילות שמתאימות לו, בכל מקום ובכל שעה. לא משנה אם הוא חי בארצות הברית או בישראל. הוא לא צריך לחפש ספר תפילות בבית הכנסת או בחנות ספרים, הוא גם לא צריך לבדוק בספרייה המשפחתית האם הספר נמצא או לא. 

זה כמובן מאפשר ליהודים שלא התפללו בעבר או שמשפחתם איננה קרובה לדת, להתפלל, להתקרב לתפילות שיהודים נוהגים לשאת, בין אם זה בחגים, אירועים מיוחדים או בסיטואציות שונות בחיים. 

נקודה אחרת היא, שאתר כזה מהווה במובן מסוים את הכיוון אליו העולם הולך היום. עולם ירוק, עולם בו לא משתמשים בנייר שלא לצורך. בעזרת אתר אינטרנט פשוט, אפשר למצוא את כל התפילות ולקרוא אותן. כך גם מתמודדים עם ירידה במספר ההוצאות לדפוס של ספרים בכלל וספרי תפילות בפרט. זה פותר את הבעיה לכולם.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם זה הזמן הנכון לרכוש אתריום
לא מעט אנשים תוהים לעצמם האם זה הזמן הנכון לרכוש אתריום? מדובר על אחד המטבעות הדיגיטאליים המוכרים...
קרא עוד »
אוג 21, 2018
יחסי ציבור באינטרנט
עבור אנשים שלא נאורים בתחום, צמד המילים "יחסי ציבור" מעורר ישר אסוציאציה של מסיבות עיתונאים, פרסומים...
קרא עוד »
יול 21, 2016
השלבים השונים בעת פיתוח אפליקציות
  אין כמעט כיום עסק ללא אפליקציה, מדובר במוצר בסיסי שכל עסק חייב להחזיק בו בכדי לבצע את עבודתו...
קרא עוד »
יונ 11, 2017