מה זה שרת וירטואלי ומי זקוק לו?

שרת וירטואלי

הרבה מחברות אחסנת האתרים מציעות שירותי שרת וירטואלי או בקיצור vps (Virtual Private Server). אך עבור רוב האנשים שאינם מומחי מחשבים לא תמיד ברור מה הכוונה במושג זה. אז אם גם אתם כמוני, פשוט רוצים אתר אינטרנט בשביל העסק שלכם ולא באמת מבינים למה אתם צריכים את כל הדברים שמציעים לכם בחברות אחסון האתרים, הרשו לי להסביר מהו שרות וירטואלי ולמה צריך אותו.

ברמה התאורטית הדבר הכי טוב שאתר אינטרנט יכול להחזיק הוא שרת פיזי משל עצמו לשימושו הפרטי. אך כמובן שהעלויות הן עצומות ורוב רובם של האתרים כלל אינם צריכים את זה. מעטים הם האתרים אשר באמת צריכים להשקיע עשרות אלפי דולרים בשרתים משל עצמם. שרת וירטואלי הוא הדבר הקרוב ביותר לשרת משל עצמם שתוכלו לקבל מחברת אחסון האתרים ובעלויות הגיוניות. שרת וירטואלי נמצא על השרת של חברת אחסון האתרים אך הוא מאפשר לכם חופש מוחלט כאילו היה זה השרת הפרטי שלכם. למשל אתם יכולים להתקין עליו כל מערכת הפעלה שתבחרו, דבר שיכול להתאים למשתמשים מקצועיים המקימים אתרים מתקדמים. אך כמובן ששרת וירטואלי הוא אינו שרת פיזי פרטי שלכם ולכן אתם עדיין חולקים את משאבי השרת הפיזיים (מעבד, זיכרון…) עם אתרי אינטרנט אחרים.

שרת וירטואלי

לא כולם זקוקים לשרת וירטואלי

לשרת וירטואלי יש יתרונות, אך הוא לא מתאים לכל אחד או יותר נכון להגיד אינו נחוץ לכל אחד. אם אתם עסק קטן או בינוני המצפה למגמה של גדילה אז יתכן ששרת וירטואלי פרטי הוא השרת שמתאים עבורכם. למשל במקרים שבהם האתר שלכם מקבל חשיפה בתקשורת וסיקור חיובי אתם בוודאי צפויים לכמות כניסות גדולה מאוד באופן פתאומי ויתכן שחבילת אחסון רגילה לא תספיק בשביל להתמודד עם כמות הגולשים והמידע המועבר. לעומת זאת כאשר יש לכם שרת וירטואלי פרטי אתם יותר חופשיים להכניס שינויים ולהתאים אותו לצרכים המשתנים של האתר, מידע נוסף בנושא שרתים וירטואלים ניתן למצוא באתר hostcenter.

כאשר אתם רוכשים חבילת אחסון רגילה בשרת אתם בעצם משתתפים עם כל האתרים האחרים במשאבים של המחשב. אם אתר מסוים צריך לבצע פעולות מורכבות הדורשות הרבה שימוש במעבד של השרת אז מייד זה משפיע על כל האתרים; אותו הדבר כאשר יש עומס גדול של משתמשים על אתר אחד, התוצאה היא האטה בכל האתרים האחרים המאוחסנים על אותו שרת. כאשר יש לכם שרת וירטואלי פרטי אתם אמנם נמצאים על אותו השרת עם אתרים אחרים אך משאבי המחשב מוקצים לכם בהתאם לחבילה שרכשתם – כך שלעולם אינם מושפעים מהפעילות באתרים האחרים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:
שיווק ופרסום עסקים באינטרנט
איך תדעו שחברת הקידום עושה עבודה כמו שצריך?

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחשבים – איך לבחור?
עומדים לקנות מחשב חדש ורוצים לבחור בדגם שיוכל לענות על כל הצרכים שלכם? אתם רק צריכים לבדוק בהתחלה מהם...
קרא עוד »
אוג 17, 2021
פיתוח אתרים בקוד פתוח – WordPress
רבים מבעלי העסקים ונותני השירות בוחרים היום לבסס את אתרי האינטרנט שלהם על מערכת וורדפרס. וורדפרס היא...
קרא עוד »
אוג 17, 2017
מכשיר הולוגרמה
פרסום ויצירת אווירה בעולם עמוס מסרים כמו שלנו, זה לא דבר פשוט. בדיוק כאן נוצר הצורך של כל בעל עסק למצוא...
קרא עוד »
נוב 17, 2021