המדריך לכתיבת קורות חיים

תשתית אינטרנט

רושם ראשוני הוא אחד הדברים החשובים והמליצים בו זמנית כאשר ניגשים לראיון עבודה, זה קורה וקרה לכולנו. אבל אם יש הכנה טובה ומוקדמת מראש אין סיבה שראיון העבודה לא יצליח – –לפחות מהצד שלכם. וכדי שהוא יצליח, לפני שאתם ניגשים לאתרי הדרושים כמו אולג'ובס, צריך לכתוב קורות חיים מדויקים שמבליטים את הכישורים והתכונות הרלוונטיות לתחום בו אתם רוצים לעבוד.

קורות חיים- כרטיס הביקור שלך להצלחה

אחד המסמכים החשובים שצריך להקדיש זמן הוא לא מאשר מסמך קורות החיים שלכם, בדף אחד (בדר"כ) אתם צריכים להכניס את כל התקציר התעסוקתי שלכם במשך השנים ובעצם "לשכנע" את הצד השני כלומר המראיין למה דווקא אתם צריכים לעבוד בעבודה הזוכן בדיוק זה סוג של יחצנות אישית אבל צריך לעשות אותה בצורה מקצועית ולא מאולצת מידי. איך עושים את זה? איך כותבים קורות חיים איכותיים, מקצועיים אך יחד עם זאת אנושיים ואמיתיים? תוכלו להיעזר בקובץ של קורות חיים לדוגמא בעת ניסוח קו"ח שלכם.

מבנה קורות החייםחשוב מאד להיות מאורגנים ומסודרים בעיקר שזה מגיע לקורות חיים. תחילה לרשום את הפרטים האישיים : שם, כתובת, תאריך לידה, מצב משפחתי (לא חובה). לאחר מכן לכתוב את ההשכלה שרכשתם במשך השנים, שרות צבאי/ לאומי , ניסיון תעסוקתי, שליטה בשפות ולבסוף אפשר להוסיף סעיף הנקרא שונות (תחביבים, המלצות ועוד). מידע נוסף ועזרה בניסוח קורות חיים תוכלו למצוא באתר אולג'ובס.

להתאים את קורות החיים לתפקידמומלץ שקורות החיים שלכם יתאימו למשרה שבה אתם רוצים לעבוד. איך מבצעים זאת? פשוט להכין שיעורי בית ומה זה אומר? תקראו היטב את דרישות התפקיד וע"י כך תציינו בקורות החיים שלכם את המילים המובילות במודעה , חשוב להדגיש את אותן מילים ולהיות מדויקים , אין צורך לכתוב פירוט רב מידי , כי המראיין מסתכל על קורות החיים מספר שניות .

כמה עמודים יכללו קורות החיים?- לפני שסופרים את העמודים של קורות החיים צריך לכתוב באופן ענייני וממוקד , אין צורך להרחיב יותר מידי על העיסוק אלא את היתרונות הבולטים. תשימו לב כאשר אתם כותבים את קורות החיים שלכם שהניסוח יהיה תקין ותמנעו מטעיות כתיבכי זה לא נראה טוב בעיני המעסיק. את כל זה צריך להכניס בעמוד אחד. תחשבו שהמעסיק צריך לקרוא עשרות קורות חיים ביום וכאשר יש לו יותר מדף אחד הוא פשוט יפרוש באמצע וחבל דף אחד בהחלט יעשה את העבודה.

לסיכום מומלץ להשקיע בכתיבת קורות החיים , כך תוכלו להגיע למשרה המדויקת שרציתם והמעסיק יתרשם הרבה יותר מטקסט ברור, מדויק ותואם כישורי עבודה. שיהיה בהצלחה.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיבות עיקריות לשימוש בתוכנה לספירות מלאי
כל מי שמנהל עסק עם מוצרים שעומדים למכירה מכיר זאת: צריך לעשות ספירת מלאי מידי פעם. הסיבה הראשונה...
קרא עוד »
יול 25, 2016
מעבדה סלולרית ניידת – יש דבר כזה?
אחד השירותים המבוקשים ביותר בעידן החדש הוא שירות של מעבדה סלולרית. כאשר המכשיר הסלולארי הוא חלק בלתי...
קרא עוד »
יול 28, 2020
האם ניהול אתרים גדולים יכול להיעשות במיקור חוץ?
ניהול של אתרים גדולים שונה לעומת ניהול של אתר קטן. אתר קטן דורש פחות התעסקות לעומת אתר גדול, ולכן...
קרא עוד »
יונ 30, 2022