הפקת תכני לימוד אינטרנטיים: איך מתחילים?

הפקת תכני לימוד אינטרנטיים

הפקת תכני לימוד אינטרנטיים הפכה בשנים האחרונות לתופעה פופולרית במיוחד והיא הולכת ומתרחבת. הרשת מאפשרת לנו להפיק תכני לימוד כלומר קורסים אונליין באינטרנט להכשרה במגוון תחומים כמו קוסמטיקה או עבודות בית פשוטות. כך יכול כל אחד מאיתנו לנצל את כישוריו כדי לרכוש ידע אשר מתאים לשאיפותיו ולשדרג את הידע הקיים לפי ראות עיניו ובחירותיו האישיות. תכני הלימוד האינטרנטיים מועברים על ידי מרצים שהוכשרו לכך ונועדו למי שמתעניין בתחומים שונים ורוצה לרכוש ידע בזמנו הפנוי וללא התחייבות.

בהפקת תכני לימוד אינטרנטיים עלינו להקפיד על חומר אשר מועבר באופן תמציתי וברור על ידי מרצים אשר משתמשים היטב בכישוריהם וגם מסתגלים למדיום האינטרנטי. מרצים רגילים לדבר בכיתה לפני קהל של סטודנטים ולהשיב לשאלות המתעוררות, אבל אפשרות זו אינה קיימת כשמדובר בקורס אינטרנטי. לכן חשוב שהם יידעו להשתמש ברשת באופן אופטימלי ולהדגים במקרה הצורך בצורה פשוטה ומובנת לקהל הצופים. לכן יש לתת משקל גדול לצילום ולעריכה מוקפדים ואיכותיים אשר מושכים את הצופה וגורמים לו להתעניין בחומר הנלמד ולעשות מאמץ להבין אותו. צילום כהה ומשובש או עודף של צבעים על המסך עלולים להעיק על הצופה, להוציא אותו מריכוז ולגרום לו לאבד עניין ולחוש מתוסכל וכועס על כך שלא קיבל תמורה לכספו. עריכה תזזיתית מדי עלולה גם כן להוציא את הצופה מריכוז ולהפסיק לצפות בסרטון. במקרים רבים כדאי להשקיע גם במוזיקה מתאימה, מאחר שהיא משפרת את רמות הריכוז והנינוחות ומושכת תשומת לב לסרטון.

לאחר שקבענו במה יעסוק התוכן האינטרנטי אשר ברצוננו להפיק, כדאי לחפש מומחים לתחום עם ניסיון גם בהפקת סרטוני הדרכה, או יכולת טובה "לעבור מסך". מרצים כאלה יודעים לעבור מאולם ההרצאות אל סרטון ההדרכה ולנצל את כושר הביטוי שלהם להעברת החומר לצופים. עלינו להגדיר את הנושא ולבנות את תוכנית הלימודים (סילבוס) בשיתוף מלא של המרצה, שאינו רק קריין אלא גם שותף מלא לבניית הקורס. לאחר שבחרנו מרצה והגענו להסכמות לגבי הקורס, נתמקד בצדדים הוויזואליים של צילום ועריכה.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לבדוק כשאתם מחפשים מקדם אתרים מקצועי
כאשר אתם ניגשים למלאכת הבחירה של מקדם אתרים מקצועי עבור העסק שלכם, חשוב שתשקיעו מעט זמן ואנרגיה על...
קרא עוד »
ספט 12, 2021
אינטרנט איכותי בבית ובמשרד
לחיות במקום שאין בו אינטרנט שעובד כמו שצריך זה מסוג אותם הדברים שאף אחד לא יכול לתאר לעצמו שהוא יעשה,...
קרא עוד »
נוב 20, 2016
MPLS
התקשורת בין ארגונים בעלי סניפים רבים הינה חשוב ואף קריטית. החשיבות לתקשורת אמינה ומאובטחת גדלה מאוד...
קרא עוד »
נוב 15, 2017