פיתוח יישומי אינטרנט

בית תוכנה

אחרי שתגיעו לפגישה עם מפתחי האפליקציות שבה תציגו את הרעיון שלכם, יהיה עליכם להכריע בסוגייה משמעותית מאד: רגע לפני שתהליך יצירת האפליקציה שלכם יצא לדרך, יהיה עליכם לקבל החלטה בדבר סוג הפיתוח. מצד אחד, אפליקציות ה-NATIVE המבוססות על פיתוח המיועד לפלפטורמה ספציפית. במקרים אלו מדובר לרוב על מערכות ההפעלה הפופולאריות ביותר – האנדרואיד וה-IOS. מהצד השני ניתנת לכם האפשרות לפתח את האפליקציה על בסיס ה-web שיכול להתאים לכל הפלטפורמות. מדובר על החלטה שעליכם לקחת לפני היציאה לדרך, שכן על פי החלטה זו מבוססים כל שלבי הפיתוח של בית תוכנה והשיווק של האפליקציה.

אפליקציית ה-NATIVE, הכירו:

לא אחת הוכתרו אפליקציות אלו כאפליקציות המעניקות את חוויית המשתמש הטובה ביותר והעשירה ביותר. מדובר על פיתוח אפליקציות שהינו מורכב יחסית, ודורש מיומנות רבה וניסיון רב מאד. הסיבה? נדרשת הבנה מעמיקה בכל אחד מהעולמות השונים – האנדרואיד או ה-IOS. לא אחת נדרשת עבודה של שני מפתחים שונים שכל אחד מהם מתמחה בעולם אחר של פיתוח המיועד לכל מערכת הפעלה בנפרד. כמו כן, אפליקציות אלו מופיעות בחנויות האפליקציות, כך שבכל הקשור לשיווק והפצת האפליקציה ידכם על העליונה. הרגלי השימוש של המשתמשים כיום ידועים, ונדמה כי לפני שמשתמש יחפש אפליקציה בחיפוש חופשי בגוגל, הוא יחפש אותה בחנות האפליקציות. גם נתון זה משפיע בסופו של דבר על חוויית השימוש, זאת מאחר וקל יותר לחפש ולמצוא את האפליקציה.

אפליקציות NATIVE בעלות פוטנציאל גדול יותר להיות מקוריות יותר וחדשניות יותר. אלמנט נוסף שמייחד את האפליקציות האלו הוא המהירות. אפליקציות שיעניקו חוויית שימוש מהירה למעשה מעודדות את הישארות הגולשים, בעוד אפליקציות איטיות שיוצרות חוויה קטועה, מבריחות את המשתמשים. הדבר האחרון שתרצו הוא ליהנות מהורדה של אפליקציה שתסתיים כעבור מספר דקות במחיקתה. אפליקציות NATIVE מאופיינות במהירות אידיאלית, מה שהופך אותן אוטומטית לידידותיות יותר ונוחות יותר.

חנויות האפליקציות – מה חשוב לדעת?

מה חשוב לדעת בכל הקשור לכניסה אל חנות האפליקציות? כאן חשוב להבחין בין אפליקציות IOS ובין אלו של האנדרואיד. כל עוד האפליקציה פותחה לטובת מערכת ההפעלה אנדרואיד, הכניסה אל חנות האפליקציות הינה ודאית ואינה מותנית באישור רשמי. מנגד, בעת שהאפליקציה שלכם עתידה להיכנס אל חנות האפליקציות של Apple, היא חייבת להיות מאושרת. ישנם מומחים התפקיד שלהם הוא לבחון את האפליקציה, את התכנים שלה, את האיכות שלה ואת חוויית המשתמש שלה. במילים פשוטות: ישנן אפליקציות שנשארות מחוץ לחנות האפליקציות.

אפליקציות ה-WEB

לצד האפשרות לפתח את אפליקציות ה-NATIVE, ישנה גם האפשרות של אפליקציות הווב. מדובר על התאמה של אתר האינטרנט למכשיר הסלולארי החכם. פיתוח מסוג זה מעניק יתרון בכל הקשור לקידום האתר במנועי החיפוש. המשמעות היא שניתן ליהנות מקידום שאינו תלוי בשיווק של האפליקציה בחנויות היישומים. אפליקציות אלו מותאמות אל המכשירים החכמים הודות לשפת תכנות מתקדמת, כאשר לרוב מדובר על ה-HTML5. מדובר ללא ספק על שפת התכנות הפופולארית ביותר וזו שהמתכנתים עושים בה שימוש נרחב יותר בהשוואה לשפות אחרות.

היתרון של פיתוח יישומים שכאלו הוא האפשרות שלכם להגיע למנעד רחב מאד של גולשים בעת שנוצר חיבור לרשת מהמכשיר החכם. פיתוח אפליקציות ווב יוצר את ההתאמה האידיאלית של עמודי האינטרנט אל המכשיר  החכם בו עושים שימוש רב כיום משתמשים רבים. הודות לתפוצה הגדולה של הדפדפנים ברשת, יישומי אלו הפכו פופולארים מאד. אחת הסיבות לכך שיישומים אלו פופולארים מאד היא העובדה כי אין צורך להתקין ולהפיץ תוכנה לטובת עדכון ותחזוק של היישומים.

 

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוגי הלוואות פופולאריים
הלוואות בשנים האחרונות הפכו לנפוצות בעיקר בשל הרצון של אנשים רבים להגשים חלומות, להפוך את חייהם...
קרא עוד »
יונ 19, 2016
חשוב לדעת: שחזור דיסק קשיח
לפני שניכנס לפרטים הטכניים, אנחנו חייבים, אבל ממש חייבים להסביר לכם משהו חשוב. בכל הנוגע ליכולת לבצע...
קרא עוד »
מאי 24, 2022
יש לכם חנות חיות? איך תוכלו להגדיל את המכירות?
פתיחת חנות חיות היא עסק לכל דבר. סביר להניח שאתם מאוד אוהבים בעלי חיים ומעבר להצלחה העסקית והכלכלית...
קרא עוד »
מאי 09, 2022