חשוב לדעת: שחזור דיסק קשיח

לפני שניכנס לפרטים הטכניים, אנחנו חייבים, אבל ממש חייבים להסביר לכם משהו חשוב. בכל הנוגע ליכולת לבצע שחזור דיסק קשיח, בטח כאשר מדובר בשחזור של מידע חיוני, ההמלצה הגורפת היא לפנות לאיש מקצוע, ויפה שעה אחת קודם. לא להתמהמה, לא להמתין, לא לנסות לבד.

שחזור דיסקים קשיחים זו עבודה, לעיתים עבודת נמלים, שדורשת פעמים רבות גישה לטכנולוגיה מתקדמת, ידע מעשי, וניסיון של שנים, שיכולים לעשות את כל ההבדל בין שחזור חלקי, שחזור מלא, או בכלל שחזור מוצלח מול שחזור כושל. מה שאנחנו מנסים להגיד זה בסופו של דבר שאם היינו כותבים את המדריך לשחזור דיסקים קשיחים, הוא היה מסתכם משפט אחד: אל תעשו את זה לבד!

שחזור דיסק קשיח – לעשות ולא לעשות

בכל הנוגע לשחזור המידע החשוב שלכם, התמונות שלכם, המסמכים שלכם, העבודה שלכם, אתם לא יכולים לשחק ולקחת סיכון. הנה כמה פרטים טכניים שאתם חייבים לדעת ולקחת בחשבון, שכן שחזור דיסק קשיח מכל סוג יכול להיות תלוי בפעולות הראשוניות שתבצעו:

  • אם נשפכו לכם מים (או כל נוזל אחר) על הדיסק הקשיח (או על המחשב הנייד), אתם חייבים להפסיק את אספקת החשמל למכשיר באופן מיידי, מבלי להסתכן בהתחשמלות כמובן.
  • עוד פעולה שכדאי לבצע מיד עם הרטבות הכונן זה לייבש אותו, קודם כל מכאנית, כמו בתלייה על הצד באוויר הפתוח, או בעזרת וונטילטור. אל תשתמשו באוויר חם כמו במכשירי פן לשיער, שכן לעיתים ישנם רכיבים אלקטרוניים רגישים אשר עלולים להישרף!

מה עם נזקים אחרים?

מעבר לנזקי מים, יכולים להיות כמובן נזקים נוספים. לעיתים דיסקים קשיחים פשוט מפסיקים לתקשר עם המחשב שלכם. אתם מחברים את הדיסק, כמו שחיברתם תמיד, ממתינים כמה רגעים שהמחשב יזהה את הדיסק, כפי שהמתנתם תמיד, ובמקום שהמחשב ישאל אתכם כיצד לקרוא את הקבצים, הוא פשוט לא מגיב. כאילו לא חיברתם דבר.

שחזור דיסק קשיח אפשרי גם במקרים אלו, שאף מחשב לא מזהה את הכונן שלכם. קורוזיה, כלומר נזקי מים, זה לא תמיד בקבוק מים שנשפך על המכשיר, וזה עלול להיות תהליך מתמשך ואיטי של לחות. בנוסף, ישנה רשימה ארוכה של דברים שעלולים להתרחש במכשירים אלו, אך את המידע שלכם סביר להניח כי אפשר לשחזר.

גאדג'טים טכנולוגיה כללי לימודים טכנולוגיים שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחפשים עובדים טובים? פתחו פרופיל בלינקדאין
אלו מכם שמחפשים אחר עובדים טובים בעבור העסק שלהם יוכלו למצוא שפע של מקומות שונים אך ברוב המקרים יהיה...
קרא עוד »
דצמ 16, 2017
תיקון מחשבים ניידים ונייחים
כשאנחנו רוכשים מחשב נייד או מחשב נייח, אז מן הסתם אנחנו לא חושבים מה יקרה אם הם יתקלקלו ויפסיקו לשרת...
קרא עוד »
יונ 27, 2020
אתר לעסק לא חייב להיות יקר
פעם היה נהוג לחשוב, שהקמת אתר אינטרנט זה עסק יקר. שכן לשם כך, היה צריך לשכור אנשי מקצוע, היה צריך להקים...
קרא עוד »
ספט 09, 2021